Petrol
114.15
0.31%
Euro
17.4228
-0.74%
Dolar
16.61
-0.43%
Altın
972.98
-0.32%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
337.278
-2.84%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C

  Yeşil için yakalama kararı çıkartıldı

  Savcılık, 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım ile 'Bozo' kod adlı Yusuf Geyik'in yakalanması için mahkeme kararı çıkarttı
  • 07.02.2012 - 12:27
  Yeşil için yakalama kararı çıkartıldı

  Yeşil için yakalama kararı çıkartıldı #1

  Tunceli Jandarma Alay Komutanlığı görevini yürüttüğü 1994 yılında lojmanında intihar ettiği iddia edilen Albay Kazım Çillioğlu'nun ölümüne ilişkin soruşturmayı yürüten savcılık, "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım ile "Bozo" kod adlı Yusuf Geyik'in yakalanması için mahkeme kararı çıkarttı.

  MAHKEME TALEBİ OLUMLU BULDU

  Malatya Özel Yetkili Başsavcı Vekilliği, Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesine yaptığı başvuruda, Kazım Çillioğlu'nun ölümüyle ilgili olarak, "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım ve "Bozo" kod adlı Yusuf Geyik hakkında arama ve yakalama kararı çıkarılmasını istedi. Mahkeme de, savcılığın talebini olumlu bularak, bu kişiler hakkında arama ve yakalama kararını çıkardı.

  Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği ayrıca, ölümleri şüpheli bulunan Eski Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis ile Eski Mardin Jandarma Alay Komutanı Rıdvan Özden, Eski Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Bahtiyar Aydın ve Tuğgeneral Temel Cingöz'ün soruşturma dosyalarını ilgili savcılıklardan istedi.

  KIRMIZI BÜLTEN İÇİN DE BAŞVURUDA BULUNULDU

  Malatya Özel Yetkili Başsavcı Vekilliği, "Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım ile "Bozo" kod adlı Yusuf Geyik'in İnterpol aracılığıyla, kırmızı bültenle araması için de Adalet Bakanlığı'na müracaatta bulundu.

  Lojmanında ölü bulunan ve "intihar ettiği" öne sürülen eski Tunceli Jandarma Alay Komutanı Albay Kazım Çillioğlu'nun mezarından alınan örnekler üzerinde inceleme yapan Adli Tıp Kurumunun özel yetkili savcılığa gönderdiği raporda, saç köklerinde arseniğe rastlanan Çillioğlu'nun, kürek kemiğinde kurşun yarası olduğu öngörülen delik ile kaburgalarında kırık olduğu tespit edilmişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir