Petrol
112.03
0.09%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
482.457
1.44%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  Yiğit Bulut Babacan'ın Bank Asya açıklamasını yalanladı

  Yiğit Bulut Babacan'ın Bank Asya açıklamasını yalanladı

  Başbakan'ın Başdanışmanı Yiğit Bulut, Babacan'ın, Bank Asya'nın Ziraat Bankası tarafından satın alınacağı açıklamasını yalanladı.
  • 06.08.2014 - 23:15

  Yiğit Bulut Babacan ın Bank Asya açıklamasını yalanladı #1

  Başbakan Erdoğan’ın başdanışmanı Yiğit Bulut Ziraat Bankası’nın Bank Asya’yla ilgilendiğine dair bile bir durumun Başbakan Erdoğan’ın bilgisi dahilinde olmadığını açıkladı.

  Yiğit Bulut Babacan'ın Bank Asya açıklamasını yalanladı

  360 TV’de canlı yayına katılan Bulut, Bank Asya üzerinden bugün borsada büyük bir vurgun yapıldığına dikkat çekerek, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

  "ALİ BABACAN'IN SÖZLERİNİ SPEKÜLE ETTİLER"

  "Sayın Başbakan’ın bilgisi dahilinde Bank Asya’nın devlet tarafından alınmasıyla ilgili bir tasarruf, girişim veya sorgulama yoktur. Sayın Bakan’ın sözlerini çok speküle ettiler ve ardından bir spekülasyon gelişti. Bank Asya’da yüzde 10′luk TL karşılığı 100 milyon lira civarında bir değer artışı oldu."

  Bulut 2.8 milyar TL alacak takibine düşmüş olan Bank Asya’nın devlet tarafından alınmasının sözkonusu  olmadığını açıkladı. Bulut, “Bu spekülasyonu çıkarıp ardından Bank Asya’ya prim yaptıranlar onlar da SPK’nın denetimine tabi olması gerekir. SPK’yı ben göreve çağırıyorum. SPK da bugün bu hisselerde kimlerin alımlar yaptığını dün kimlerin alımlar yaptığını, kimlerin satış yaptığını çok ciddi olarak takip etmeli. Borsa İstanbul, SPK ve BDDK’nın regülatör olarak kontrolünde olan bir konudur bu. Bu dosyayı da devletin kurumları ciddi olarak  takip etmek zorundadır“ dedi.

  Batmakta olan Bank Asya’nın geçtiğimiz aylarda Katarlı bir bankaya satılacağı iddiası da gündeme gelmiş, o yolla da borsada spekülasyon tartışmaları yaşanmıştı.

  Bank Asya’ya devletin el koymasına mani olan gizli bir  paralel elin varlığı iyice netleşti. Gülen örgütünün batan bankasına en son kıyak Babacan’dan geldi.

  Bulut’un 360 TV canlı yayınındaki sözleri paralel örgütün Bank Asya  vurgunun şifrelerini veriyor.

  ALİ BABACAN NE DEMİŞTİ

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Kanal 24'e yaptığı açıklamalarda Cemaat'in bankası Bank Asya'nın Ziraat'e satılması hakkında görüşmeler yapıldığını söylemişti.

  Babacan, Ziraat Bankası'nın Bank Asya'yı satın alma konusunda görüşmeler yaptığını belirterek, "Henüz bu görüşmeler neticelenmedi ama neticelenirse bizim arzu ettiğimiz bir şey oluşur. Ziraat Bankası, Bank Asya'yı satın alırsa böylece kamunun bir katılım bankası olmuş olur" demişti.

  Babacan, Ziraat Bankası'nın yanında Halkbank ve Vakıfbank'ın birer katılım bankasına sahip olmasını istediklerini söylemişti.

  Cemaat Bank Asya'yı Ziraat'e satıyor İZLE


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir