Euro
10.3762
-0.2%
Dolar
8.7351
0.18%
Altın
496.64
-0.1%
Borsa
1.391
-1.63%
Bitcoin
310.005
-5.99%
21ºC
İstanbul
Bulutlu 21 C
  Yiğit Bulut Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi

  Yiğit Bulut Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi

  Yiğit Bulut, katıldığı canlı yayında Kılıçdaroğlu'nun türbanla ilgili açıklamalarını sert bir dille eleştirdi.
  • 27.09.2013 - 01:12

  Yiğit Bulut Kılıçdaroğlu nu eleştirdi #1

  TRT Haber'de yayınlanan Derin Analiz programında Hasan Kurtulmuş'un sorularını cevaplayan Başbakan Erdoğan'ın Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı Yiğit Bulut gündemi değerlendirdi.

  "BEN KİMİM?"

  Programın son bölümünde toplumun nasıl batı tarafından etki altına alındığını anlatan Bulut, "İnsanlar öncelikle 'ben kimim?' sorusuna cevap vermeli. Şimdi sorun birçok kişiye diyecekler ki 'ben şu takımı tutuyorum, şurda çalışıyorum, şu partiyi tutuyorum' diyecektir. Bırak bunları kardeşim ben kimim. Etiketle kendini tanıtanlar o etiketle yok olup giderler. Ben kimim? Ben bu taşı neden atıyorum? Neden bu lastiği yakıyorum? Ben kimim? Bu herkesin sorması gerekiyor." dedi.

  "SEN KİMSİN?"

  Ben kimim sorusu üzerinden din ve vicdan özgürlüğü konusunu değerlendiren Bulut, Kemal Kılıçdaroğlu'nun türbanla ilgili sözlerini şu sözlerle eleştirdi: "Bugün bunun üzerinden (türban) yıllarca siyaset yapan bir siyasi parti 'Bugün artık başını örten bir kadın milletvekili olabilir' diyor. Eeee yıl 2013. Yeni mi idrak ettik bunu. Yüz sene mi beklememiz gerekiyordu bunun için? 30 sene kızlarımızı üniversite kapısında mı bekletmemiz gerekiyordu. 2013 yılında geldiğimiz noktaya bakın Hasan Bey. Aslında çok acı bir noktadır. Sen kimsin de bunu söyleyebiliyorsun. Bu halkın hakkıdır söke söke alır."

  İşte Yiğit Bulut'un o sözleri

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir