Yıldız: Kamer Genç Meclis'in yüz karası - izle

Yıldız: Kamer Genç Meclis'in yüz karası - izle

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in Emine Erdoğan'a yaptığı terbiyesizlik sırasında, Genç'i salondan çıkaran Bakan Taner Yıldız 24 TV'ye o anları anlattı.

Kamer Genç'in sarhoş olduğunu söyleyen Bakan Yıldız, Genç için 'Meclis'in yüz karası' ifadesini kullandı.

Yıldız: Kamer Genç Meclis'in yüz karası - izle

Yıldız o anları şöyle anlattı;

HEM DENGESİZ HEM MECLİS'İN YÜZ KARASI

Sayın Başbakanımızın eşi hanımefendi, Büyükelçi'den sonra konuşma yapıyor, ben de protokol kısmında bulunuyorum. Ve bu arada adamın bir tanesi bağırıyor. İlk anda anlamıyorum.

Sayın Başbakanımızın eşine "hangi sıfatla konuşuyorsunuz" diyor.

Bu aile içerisinde, Meclis'in içerisindeki her türlü dengesizliğini ve her türlü işlerini biliyoruz kendisinin. Ama orada yabancı misyon şeflerinin, büyükelçilerin bulunduğu bir ortamda içkili bir vaziyette böyle bir ifade kullanması bizim bir nevi Türkiye'nin içerisindeki aile içi konunun dışarı taşması demektir.

Kamer Genç'in ne kadar dengesiz ve Meclis'in ne kadar yüz karası olduğunu bilmeyen yoktur.

KAMER GENÇ CHP'NİN PROBLEMİ

Ama ben asıl suçu burada CHP'ye buluyorum. Eğer buraya yalnızca içki içmek adına geliyorsa bir insan bu CHP'nin problemidir. Temsil makamında olan birisinin bunu bu şekilde yapması doğru değildir. Kurumsal olarak bunu çok yanlış buluyorum.

Ben onu ittirdim. Açıkçası çünkü salondan çıkmasını istedim. Ve onun da düzgün laftan anlamadığını bildiğim için burada bunu yapmaması gerektiğini söyledim.'

Yıldız: Kamer Genç Meclis'in yüz karası - izle