Yılmaz Özdil Berkin üzerinden Sezen Aksu'ya ateş püskürdü

Yılmaz Özdil Berkin üzerinden Sezen Aksu'ya ateş püskürdü

Gezi olaylarında başına isabet eden gaz fişeğiyle yaralanan Berkin Elvan geçtiğimiz gün hayatını kaybetti. Berkin'in ardından her kesimden insan yas tuttu. Onlardan biri de Sezen Aksu'ydu. Aksu, Berkin için kaleme aldığı yazıda iktidarı eleştirdi. Aksu'nun bu eleştirisine Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil'den karşı eleştiri geldi. Özdil, bir zamanlar "Yetmez ama evet"çilerden olmakla suçladığı Aksu'nun ailece Cemaat'e yakın durduğunu ima etti.

Yılmaz Özdil Berkin üzerinden Sezen Aksu'ya ateş püskürdü

"O KİŞİ SEZEN AKSU'NUN BABASI"

İşte Özdil'in yazısındaki ilgili kısım;

"...Kaldı ki, gazeteciliğe İzmir'de başlamış biri olarak, şahidim. Bozyaka'da kurulan ve şu anda Karşıyaka Örnekköy'de bulunan Yamanlar Koleji'nin kurucu müdürü, Sezen Aksu'nun babası Sami Yıldırım'dır. Yaman Dede lakabıyla tanınır.

"DÜN ÖYLE DİYORDU BUGÜN BÖYLE"

* Hal böyleyken... Fethullah Gülen cemaati, Tayyip Erdoğan açısından “muhterem hocaefendi”yken... Ne diyordu Sezen Aksu? Yetmez ama evet diyordu.

* Başka ne diyordu? Tayyip Erdoğan'a bizzat telefon edip, AKP gibi düşünmeyen insanlara “iki cihanda lekeli” diyordu. * Aslında, tam olarak şöyle diyordu: “Annemle babamla konuştum, hep birlikte, canıgönülden destekliyoruz, elimden geleni yapmaya hazırım. Annem ve babam, bu sürecin karşısında duranları iki cihanda lekeli kabul ediyorlar, ben de öyle görüyorum.” * Yani... İki cihanda lekeli diyen, babasıydı. Kızı, babasını tasdikliyordu.

AK PARTİ CEMAAT KAVGASI VE SEZEN

* Gel zaman git zaman... Cemaatle AKP'nin arası bozuldu. Tayyip Erdoğan çıktı, haşhaşiler, teröristler, örgüt, inlerine gireceğiz filan dedi.

* O sırada Berkin öldü. Sezen Aksu, kişisel internet sitesine mektup yazdı, “muhakeme yetisini kaybetmiş bir kibir, iktidar ve güç zehirlenmesinden doğan vicdan tutulması Berkin'i de aldı; namuslu insanlar var bu dünyada, illa ki kazanacaklar” dedi.

* Demem o ki... Cemaatle AKP cankuşken, yetmez ama evet'ti, AKP'nin karşısında olanlar iki cihanda lekeliydi. Cemaatle AKP düşmanken, Tayyip Erdoğan güç zehirlenmesi ve vicdan tutulması yaşayan, muhakeme yeteneğini kaybetmiş biriydi; Tayyip Erdoğan'ın karşısında olanlar namuslu insanlardı.

* E hadi bakalım, cümleten... Ağla, ağla Firuze, ağlaaaa Anlaat bir zaman neee dayanılmaz güzellikte olduğunuuu...

YAZININ TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN