Euro
11.0792
-0.01%
Dolar
9.5125
0.13%
Altın
546.67
0.27%
Borsa
1.455
0%
Bitcoin
595.157
-0.16%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C
  Yılmaz Özdil'den CHP'ye kurultay eleştirisi

  Yılmaz Özdil'den CHP'ye kurultay eleştirisi

  Sözcü yazarı, genel başkan seçildiğinden beri kurultaylardan galip çıkan ancak hiçbir seçimi kazanamayan Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.
  • Haber Merkezi
  • 17.01.2016 - 10:58

  Yılmaz Özdil den CHP ye kurultay eleştirisi #1

  Yılmaz Özdil CHP eleştirilerine devam ediyor. Dün 36. kurultayını yapan ve genel başkan olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu seçen CHP'ye tepki veren Özdil, Kılıçdaroğlu'na 'guguk kuşu' benzetmesi yaptı, CHP için de "En geç 8-9 kurultay sonra AKP'yi devirirsiniz" dedi.

  KILIÇDAROĞLU'NA GUGUK KUŞU DEDİ

  İşte Yılmaz Özdil'in bugünkü köşesinden bazı bölümler:

  2009 yerel seçimini Akp kazandı. Guguk kuşu kaybetti. “Bizim başarısızlığımız olarak yorumlanmamalı, oylarımızı arttırdık, bizim açımızdan güzel bir gelişme” dedi.

  Sonra Chp kurultay yaptı, guguk kuşu kazandı. Ecevit kasketi taktı, “Yeni Karaoğlan” diye alkışlandı. “Yenilendik, iktidara koşuyoruz” dedi.

  2010 referandumunu Akp kazandı. Guguk kuşu seçmen kağıdı çıkarmayı unuttu, oy kullanamadı. “Ben İstanbul’da kayıtlı olduğumu sanıyordum, talihsizlik oldu, her şeye rağmen olumlu sonuç aldık, iyiye işarettir, Akp çöküyor” dedi.

  Sonra Chp kurultay yaptı, guguk kuşu kazandı. Che Guevara bereli posteri asıldı, “Yeni Che” diye alkışlandı. “Yenilendik, iktidara koşuyoruz” dedi.

  Sonra Chp üç defa kurultay yaptı, üçünü de guguk kuşu kazandı. “Gandi” diye alkışlandı. “Yenilendik, iktidara koşuyoruz” dedi.

  7 haziran 2015 genel seçimini Akp kazandı. Guguk kuşu kaybetti. Oylarımız düşerse istifa ederim demişti, oyları düştü. Zafer konuşması yaptı, “baskıcı dönemi sona erdirdik, bizim açımızdan sorun yok, memnunum, istifamı gerektirecek bir sonuç değil” dedi.

  1 kasım 2015 genel seçimini Akp kazandı. Guguk kuşu kaybetti. “Durumumuz olumlu, güzel bir seçim geçirdik” dedi. “İstifa edecek misiniz?” diye sordular. “Chp’yi diğer partilerle karıştırmayın” dedi.

  GERİZEKALILIKLA TARİF ETMEK YETERLİ DEĞİL

  Sizi bilmem… Ben ikna oldum. En fazla sekiz dokuz kurultay sonra Akp’yi mahvedecektir!

  * Ve… Yedi defa kaybetmiş biri hâlâ “rakipsiz” genel başkan seçiliyorsa, bunu sadece gerizekalılıkla tarif etmek yeterli değildir. En başta CIA kontrolündeki İpekyolu Enstitüsü’nü, Sorosçu Tesev’i, elçiliklerden beslenen basın finolarımızı, Akp yandaşı-tetikçi gazetecileri ekrana çıkarıp namuslu gazetecilere iftira atan Halk Tv’yi, İpekyolu Enstitüsü’nün raporundan filan haberi olmayan, şelaleye sürüklenen kütük misali, akıntıya kapılan chp kadrolarını tebrik etmek gerekir.

  YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir