Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.638
-2.43%
10ºC
İstanbul
Güneşli 10 C

  YPG'li teröristin Kandil ve Öcalan bağlantıları

  ABD başta olmak üzere, BM yetkilileri ve son olarak Rus askeri komuta kademesiyle görüşen YPG'li terörist Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin'in, Kandil'e ve Öcalan'a uzanan geçmişi dikkat çekti.
  • Haber Merkezi
  • 26.10.2019 - 09:10
  • Güncelleme : 26.10.2019 - 09:10
  YPG'li teröristin Kandil ve Öcalan bağlantıları

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye Milli Ordusu ile Suriye'nin kuzeyini işgal eden, PKK'nın Suriye kolu YPG'ye karşı Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmıştı.

  Terör örgütü, Türkiye'nin kararlığı, ABD ve Rusya ile yapılan görüşmelerin ardından, Güvenli Bölge olarak planan Türkiye sınırının 30 kilometre güneyini boşalttı.

  Ancak terör örgütü YPG'nin sözde elebaşı Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin'in, Öcalan ve Kandil'e uzanan geçmişi, uluslararası güçlerin bu teröristi neden önemsediği konusunda yeni soru şaretlerine neden oldu.

  YPG li teröristin Kandil ve Öcalan bağlantıları #1

  MURAT KARAYILAN İLE KANDİL POZU

  Sosyal medyada yayınlanan fotoğraflarda; Ferhat Abdi Şahin'in, Kandil olduğu tahmin edilen bölgede, Murat Karayılan'la verdiği pozlar da yer alıyor.

  YPG li teröristin Kandil ve Öcalan bağlantıları #2

  ABD, BM VE RUSYA İLE GÖRÜŞTÜRDÜLER

  İstihbarat kaynaklarına göre, Mahmur'u terör örgütünün bir anlamda 'kuluçka yuvası haline getiren Ferhat Abdi Şahin'in, uluslarası alanda özellikle egemen güçlerce meşru gösterilme çabası da dikkat çekti.

  Kandil deneyiminin ardından Suriye'ye geçen ve burada PYD'nin silahlı örgütlenmesini sağlayan terörist, ABD'nin verdiği tırlar dolusu silah ve malzeme ile, SDG kılıfına sokulan örgütün DEAŞ ile mücadele adı altında ağır silahlarla donatılmasının önünü açtı.

  YPG li teröristin Kandil ve Öcalan bağlantıları #3

  YPG li teröristin Kandil ve Öcalan bağlantıları #4

  ÖCALAN'LA DENİZDE POZ

  ABD'nin her fırsatta 'müttefikimiz' dediği SDG kamuflajlı YPG'nin sözde elebaşı terörist Ferhat Abdi Şahin'in, 1990'lı yıllarda teröristbaşı Abdullah Öcalan'a Suriye'de en yakın isim olduğu ortaya çıkmıştı.

  O dönemde 20'li yaşlarda olan Şahin'in, Öcalan tarafından 'manevi oğlum' diye tanıtıldığı öğrenildi.

  İstihbarat birimleri, Öcalan'ın Suriye'de denize girerken yanında görülen teröristin Abdi Ferhad (Mazlum Kobani) olduğunu değerlendirdi. Teröristin, 2012'den bu yana örgütün Suriye yapılanmasının silahlı kanat sorumluluğunu yaptığı biliniyor.

  YPG li teröristin Kandil ve Öcalan bağlantıları #5

  YPG li teröristin Kandil ve Öcalan bağlantıları #6

  YPG li teröristin Kandil ve Öcalan bağlantıları #7

  YPG li teröristin Kandil ve Öcalan bağlantıları #8


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir