Petrol
111.48
0.01%
Euro
17.486
0.09%
Dolar
16.3335
-0.19%
Altın
974.63
-0.01%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
487.332
0.97%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  YPG'nın zorla silah altına aldığı Araplar kaçıyor

  Türk Silahlı Kuvvetlerinin Barış Pınarı Harekatı'yla ilerlemesi sonrası, YPG/PKK'nın baskıyla silah altına aldığı Araplar, örgütten kaçma fırsatı yakaladı.
  • AA
  • 12.10.2019 - 23:54
  YPG'nın zorla silah altına aldığı Araplar kaçıyor

  AA'ya bilgi veren ancak ailelerinin güvenliği nedeniyle isimlerinin paylaşılmasını istemeyen bazı Arap gençleri, TSK ve Suriye Milli Ordusu'nun harekatı derinleştirmesinden faydalanarak YPG/PKK'dan kaçtıklarını anlattı.

  Arap gençleri, örgütün uzun zamandır bölgede büyük bir baskı kurarak Arap aşiretlerini korkuttuğunu, aşiretlerin çoğunun YPG/PKK’nın gençleri silah altına alma ısrarına direnemediğini, ayrıca ABD'nin örgütle çalışan aşiretlere parasal ve lojistik desteği sağlayarak süreci teşvik ettiğini anlattı.

  "YÜZLERCE ARKADAŞIMIZ MEVZİLERİNİ TERK ETTİ"

  TSK ve SMO askerlerinin Arap topraklarına girmesiyle aşiretler üzerindeki baskının kırıldığını kaydeden Arap gençleri, "Yüzlerce arkadaşımız PKK'nın kontrolü kaybetmesini fırsat bilip Aynularab ve Münbiç kırsalındaki yerlerini terketti. Kaçarak gizlendiler. Güvenli gördükleri yerlere gittiler. Hatta çok daha fazlası çıkmış olmalı. PKK yolları kapatarak bu kaçışlara engel olmaya çalışıyor." bilgisini paylaştı.

  YPG nın zorla silah altına aldığı Araplar kaçıyor #1

  KÖYLÜLER ÖSO BAYRAĞI ASTI

  Bu arada, Münbiç'ten Kamışlı'ya uzanan stratejik önemdeki M4 yolu üzerinde yer alan Al Zeydiyye köyünde, Arap halk YPG/PKK'yla çatışarak köylerini teröristlerden temizledi. Halk köylerine SMO bayrağı astı.

  Fırat Nehri'nin doğusundaki topraklarda nüfusun büyük bölümünü Araplar oluşturuyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir