Yüz nakli olan Hatice Nergis ilk kez kameralar karşısında

Yüz nakli olan Hatice Nergis ilk kez kameralar karşısında

Türkiye'nin 3. yüz nakli hastası bugün ilk kez kamuoyunun karşısına çıktı. Duyguları sorulan Nergis, ''Ne diyeyim. Çok mutluyum'' dedi.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde geçirdiği operasyon sonrası konuşan Nergis, "Şu an çok iyiyim mutluyum. Güzel bir yüzüm oldu. Öncekinden daha iyiyim. Öncelikle bana organlarını bağışlayan aileye baş sağlığı diliyorum. Ben de organlarımı bağışlamak istiyorum. Organ nakli hayat kurtarıyor, ben de başkalarının hayatlarını kurtarmak istiyorum."

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

ŞİMDİ DAHA GÜZELİM

Yüzüne ilk baktığında ne hissettiği sorulan Nergis; "İlk baktığımda biraz şaşırdım. Bu kadar iyi olacağını beklemiyordum. Çok iyi olmuştu, çok beğendim. Yüzümde her yeri beğendim. Burnumu çok beğendim.'' dedi. Bazı gazetelerde gördüğü fotoğraflarını beğenmediğini belirten Hatice Nergis, "Şimdi daha güzelim" dedi.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

EN GÜZELİ OLDU

Doktoru Selahattin Özmen ise ameliyatla ilgili şu bilgileri verdi:

''Ameliyata girerken arkadaşlarımız daha sonra bize iletmişti; "Bana bir şey olursa ameliyat sırasında organlarımı bağışlıyorum başkasının hayatı kurtulsun' demiş. Sadece kompozit dokudan bahsetmiyoruz. Aynı gün biz nakil yaparken ekibimiz karaciğer nakli yapıyordu. Bir iki ek müdahele daha olacak Hatice'ye. Diğer yüz nakli yapılan hastaların en güzelinin burada karşınızda olduğunu takdir edersiniz. Hatice'nin boynunda gördüğünüz şey bir iki ameliyat sonra çıkacak ve tamamen normal konuşur hale gelicek.''