Yurt Atayün Hakan Fidan operasyonunu yönetiyordu

yurt atayün

17 Aralık ve 25 Aralık'ta Türkiye gündemine bomba gibi düşen yolsuzluk operasyonuyla Başbakan Erdoğan'ı bile "çete lideri" gerekçesiyle görevden düşürmeyi amaçlayan polis müdürleri gözaltına alındı.

109 GÖZALTI

Cemaat'in imza attığı yasa dışı dinlemelerle ilgili operasyonların ne zaman başlayacağı merak konusu olurken dün sabaha karşı 22 ilde eş zamanlı operasyon yapıldı, toplamda 109 kişi gözaltına alındı.

MİT'E OPERASYONU O YÖNETTİ

Gözaltına alınan isimlerden biri de Yurt Atayün'dü. Terörle Mücadele eski Şube Müdürü olarak Yurt Atayün, 7 Şubat 2012'deki MİT krizinde operasyonu yöneten isimlerden biriydi.

Emniyet eski Müdürü Yurt Atayün gözaltına alındı İZLE

HAKAN FİDAN'I "CASUSLUKLA" SUÇLADILAR

Hatırlanacağı üzere Cemaat'in savcıları, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve bazı istihbaratçılar için bir dosya hazırlamış ve soruşturma başlatmıştı. Bunun üzerine Fidan ifadeye çağrılmış ancak Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla yasa değişmesi üzerine Hakan Fidan'a yönelik operasyon durdurulmuştu.

MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a yönelik 7 Şubat operasyonunda aktif görev alan ve MİT binasına operasyon yapmayı planladığı iddia edilen Terörle Mücadele eski Şube müdürü Yurt Atayün de geceyarısı başlayan operasyonda gözaltına alındı. Yurt Atayün'ün, emniyet sorgusu öncesinde sağlık köntrolüne elleri kelepçeli olarak götürülmesi dikkat çekti.