Zonguldak Kapalı Cezaevi'nde yangın

Zonguldak Kapalı Cezaevi'nde yangın

Zonguldak merkeze bağlı Beycuma Beldesi'nde bulunan M Tipi Kapalı Cezaevi'nde saat 17.45 sıralarında yangın çıktı.

Nedeni henüz belirlenemeyen yangında alevler, kısa sürede çatıyı kapladı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itafiye ekibi ile ambulans gönderildi.

ZARAR GÖREN OLMADI

Adalet Bakanlığı yetkililerince yapılan açıklamada 425 hükümlü ve tutukludan zarar gören olmadığı bildirildi. İtfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sürüyor.

YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Özbakır, Beycuma M Tipi Kapalı Cezaevi'ndeki yangının tamamen söndürüldüğünü bildirdi.

Özbakır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Beycuma M Tipi Kapalı Cezaevi'nde çıkan yangının soğutma çalışmalarının tamamlandığını belirterek, ''Yangın tamamen söndürüldü'' dedi.

Çatı dışında herhangi bir hasarın olmadığını ifade eden Özbakır, mahkumların sevk işlemleri için hazırlık yaptıklarını söyledi.

Toplam 425 mahkumdan 21 kadının Bartın, 13 çocuğun Ankara, geri kalanların ise Karabük ve Bolu'daki cezaevlerine sevk edileceğini aktaran Özbakır, ''Sevkıyatı 4 otobüsle yapmayı planlıyoruz. Mahkumların koğuşlarındaki eşyaları yanmadığından eşyaları toplamaları biraz uzun sürebilir. Bunlar tamamlandığında sevk işlemlerine başlayacağız. Şu anda herhangi bir sevk işlemi başlamadı'' diye konuştu.