Petrol
86.89
3.13%
Euro
19.3886
-0.05%
Dolar
18.6343
0.01%
Altın
1.06
1.19%
Borsa
4978
0.31%
Bitcoin
322.778
3.03%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C
  Zülfü Livaneli Rus sitesine konuştu:Türkiye özür dilemeli

  Zülfü Livaneli Rus sitesine konuştu:Türkiye özür dilemeli

  Yazar Zülfü Livaneli, Rus sitesi Sputnik'e konuşarak Türkiye'nin Rusya'dan özür dilemesi gerektiğini söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 07.06.2016 - 17:07

  Zülfü Livaneli Rus sitesine konuştu:Türkiye özür dilemeli #1

  Geçtiğimiz günlerde "Sur'da tarih yok ediliyor" diyerek UNESCO’nun iyi niyet elçiliği görevinden istifa eden Zülfü Livaneli, Rus gazetesi Sputnik'e konuşarak ülkesini eleştirdi.

  RUS GAZETESİNDE TÜRKİYE'Yİ ELEŞTİRDİ

  Rus jetinin düşürülmesinin yanlış olduğunu söyleyerek, Türk-Rus ilişkilerindeki krizden çok üzüntü duyduğunu ifade eden Livaneli "Türkiye, Rusya'dan resmen özür dilemeli" dedi.

  "TÜRKİYE ÖZÜR DİLEMELİ"

  "Rusya, bizim için yüksek öneme sahip bir partner. Uçağın neden vurulduğunu, tüm bunların nasıl olduğunu anlamıyorum. Bu kararları kimin aldığını, emirleri kimin verdiğini bilmiyorum. Pilotun ölümü beni derinden sarstı. Bence Türkiye, Rusya'dan resmen özür dilemeli ve ilişkileri düzeltecek adımlar atmalı."

  "HÜKÜMET SİVİLLERİ KURBAN ETTİ"

  Sözlerine hükümeti eleştirerek devam eden Livaneli, "Hükümet, sivilleri ve tarihi eserleri kurban etti. Çözüm süreci çok önemliydi ve umarım bu süreç yeniden başlar" dedi.

  ERDOĞAN'I SUÇLADI

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni Osmanlı İmparatorluğu kurma hayaliyle hareket ederek Ortadoğu'daki birçok ülkeyle ilişkilerini bozduğunu kaydeden Livaneli, bunun sonucu olarak çok sayıda Türk vatandaşının farklı kentlerdeki terör saldırılarında hayatını kaybettiğini vurguladı.

  RUSYA'YA TEŞEKKÜR ETTİ

  Rusya'da katıldığı bir etkinlik için Rusya hükümetine teşekkür eden yazar, "Moskova'dayken bana karşı çok iyi davrandılar, herhangi bir sorun yaşamadım, aksine geriye çok sıcak anılar kaldı" dedi.

  Zülfü Livaneli Rus sitesine konuştu:Türkiye özür dilemeli #2


  Görüş Bildir