Petrol
84.07
0.43%
Euro
19.3364
-0.36%
Dolar
18.6306
-0.02%
Altın
1.044
-0.71%
Borsa
4923
0.00%
Bitcoin
309.528
-1.55%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  12 ili birbirine bağlayan Karahan Tüneli açıldı

  Doğu Anadolu’daki 12 ili batıya bağlayacak KarahanTüneli, 3 bakanın katılımıyla bayram öncesi trafiğe açıldı.
  • Detay Haber
  • 24.06.2016 - 23:12
  12 ili birbirine bağlayan Karahan Tüneli açıldı

  Karahan

  Malatya-Darende karayolu üzerindeki Karahan Tüneli, Ramazan Bayramı öncesi trafiğin rahatlatılması adına ulaşıma açıldı.

  Tünelin araç trafiğine açılışına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gümrük ve TicaretBakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile kurum yetkilileri ve belediye başkanları katıldı.

  12 ili birbirine bağlayan Karahan Tüneli açıldı #2

  ULAŞTIRMA BAKANI DİREKSİYONA GEÇTİ

  Çift tüplü ve bin 600 metre uzunluğundaki Karahan Tüneli girişinde yetkililerden bilgi alan bakanlar daha sonra araçla tünelden geçti.

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın sürücü koltuğuna oturduğu araçla AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz trafiğe açılan tünelden geçildi.

  12 ili birbirine bağlayan Karahan Tüneli açıldı #3

  RESMİ AÇILIŞI SONRAYA BIRAKTIK

  Tünelin trafiğe açılması ile ilgili açıklamalarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bin 600 metrelik Karahan Tüneli'nin 7 kilometrelik yan bağlantı yolları ile bugünden itibaren araç trafiğine açıldığını söyledi.

  Bölgede kış şartlarında kapanan yolları bu şekilde aşmış olacaklarını ifade eden Arslan, "Ancak bugün yaptığımız, Karahan Tüneli'ni bayram öncesi insanlarımız daha rahat seyahat edebilsinler diye hizmete açıyoruz.

  Sayın Başbakan ile birlikte daha sonra resmi açılışı yapılacaktır. İnsanların bayram öncesi rahatını düşünerek resmi açılışı sonraya bıraktık" diye konuştu.

  MALATYA-KAYSERİ DAHA HIZLI OLACAK

  Malatya-Kayseri bağlantısını daha da hızlı hale getireceklerini söyleyen Arslan, "Dolayısıyla Doğu Batı aksında çok önemli bir güzergahı bugün ulaşıma açıyoruz" ifadelerini kullandı. Tünelin yan bağlantı yolları ile birlikte 214 milyon TL'ye mal olduğunu ifade eden Bakan Arslan, Malatya'ya hayırlı olmasını diledi.

  SİVAS'A DA MÜJDE

  Bir hafta sonra Malatya-Sivas karayolunda bulunan Çebiş Tüneli'nin de bayram öncesi ulaşıma açılacağını belirten Bakan Arslan, "Malatya etrafındaki şehirlere daha hızlı bağlantı kurulması adına adeta tüneller şehri oluyor. Bu yatırımlarımızın devamı da gelecek diyoruz" şeklinde konuştu.


  Görüş Bildir