13 yaşındaki oğlunu uyuşturucu kuryesi yaptı

13 yaşındaki oğlunu uyuşturucu kuryesi yaptı

Hatay'ın Belen ilçesinde bir yolcu otobüsünde yapılan aramada, 13 yaşındaki çocuğa ait bir çantada 3 kilo 600 gram kubar esrar bulundu.

3 KİLO 600 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI

Oğlunu uyuşturucu kuryesi olarak kullandığı öne sürülen baba tutuklandı. Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren ilçe emniyet amirliği ekipleri, Hatay'dan İstanbul'a giden ve sürücüsünün kimliği ile plakası gizli tutulan yolcu otobüsünü, Belen ilçesi girişinde durdurdu. Aramada, otobüste yalnız seyahat eden yolculardan 13 yaşındaki Ö.Ç.'ye ait olduğu belirlenen çantada 3 kilo 600 gram kubar esrar ele geçirildi.

Gözaltına alınan Ö.Ç. ifadesinde, uyuşturucu dolu çantanın babası Mehmet Ç. tarafından İstanbul'a götürmesi için kendisine verildiğini itiraf etti. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, baba Mehmet Ç.'yi de gözaltına aldı. Suçlamayı kabul eden Mehmet Ç., emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemece tutuklandı. Bu arada Kocaeli'nin İzmit ilçesinde 60 kilo eroinle yakalanan ve uyuşturucu madde ticareti yaptığı iddiasıyla yargılanan sanık Medeni Kalın, 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.