14 yaşındaki çocuk komşusunun kuşunu çalıp evini yaktı

adana

Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı Yavuzlar Mahallesi’nde meydana gelen olayda, 14 yaşındaki E.K.A. komşusu Necla Akdoğan’ın evine geldi.

KUŞU ÇALIP EVİ ATEŞE VERDİ

Evde bir çocuğun uyuduğunu gören E.K.A, kafesteki "Babacığım" isimli muhabbet kuşunu çaldı. Geride iz bırakmak istemeyen çocuk evi de ateşe verdi. E.K.A çaldığı kuşu evlerine götürdükten sonra, komşularının evindeki yangın da büyüdü. Evde uyuyan çocuk ise uyanıp yangını fark ederek bahçeye çıktı. Komşuların haber vermesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürerek evin tamamen yanmasının önüne geçti. Evin bir odasında maddi zarar meydana geldi.

14 yaşındaki çocuk komşusunun kuşunu çalıp evini yaktı İZLE

POLİS ÇOCUĞU YAKALADI

Bu arada ev sahibi Necla Akdoğan, polise başvurup muhabbet kuşunun çalındığını evinin de aynı kişi tarafından yakıldığı söyledi. Şikayet üzerine mahallede araştırma yapan polis yanan evin bir sokak ilerisinde bir çocuğun muhabbet kuşuyla oynadığını gördü. E.K.A. adlı çocuk, muhabbet kuşunu nereden aldığını soran polise, satın aldığını söyledi. Ancak inanmayan polis Necla Akdoğan’ı çağırarak kuşu gösterdi. Akdoğan da kuşun kendisine ait olduğunu söyledi.

14 yaşındaki çocuk komşusunun kuşunu çalıp evini yaktı

GÖZALTINA ALINDI

Ailesiyle de görüşüldükten sonra muhabbet kuşunu çaldığını itiraf eden E.K.A. Çocuk Şubesi Ekiplerince gözaltına alındı. E.K.A, polise, kuşu çok sevdiği için görünce aldığını, bu sırada heyecanlanarak yangın çıkmasına neden olduğunu, korkup kaçtığını anlattı.

14 yaşındaki çocuk komşusunun kuşunu çalıp evini yaktı

"ŞİKAYETÇİYİM"

Necla Akdoğan ise evinin bir odasının tamamen yandığını boya yaparak kapattıklarını belirterek, "Biri gelip kuşu çalıp yangın çıkarmış. Bu sırada torunum da evde yatıyormuş ona sıcaklık gelince yangını fark edip dışarı çıkmış. Ben kuşu çalandan ve yangın çıkarandan şikayetçiyim. Polisin bu olayı aydınlatmasını istiyorum" dedi.