Euro
15.6094
0.19%
Dolar
13.8104
0.09%
Altın
791.16
0.24%
Borsa
1.927
0%
Bitcoin
722.898
0.89%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  3 ilde okullara kar tatili

  Yoğun kar yağışı nedeniyle Ordu'nun 8, Tokat ve Sivas'ın ise birer ilçesinde okullarda eğitime ara verildi.
  • Ajanslar
  • 22.02.2016 - 08:53
  3 ilde okullara kar tatili

  3 ilde okullara kar tatili #1

  Yoğun kar yağışı nedeniyle 3 ilde kar tatili var.

  ORDU

  Ordu'da 8 ilçede kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş, yaptığı açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle Mesudiye, Kabataş, Gölköy, Korgan, Aybastı, Akkuş, Kumru ve Çatalpınar ilçesinde 22 Şubat Pazartesi ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime ara verildiğini belirtti.

  TOKAT

  Tokat'ın ise Niksar ilçesinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, il genelinde kar yağışının etkisini sürdürdüğünü söyledi. Niksar ilçesinde kar yağışının etkili olduğunu dile getiren Yazıcı, "Niksar Milli Eğitim Müdürlüğümüzce alınan kararla okul öncesi, ilk ve orta öğretimlerde yarın eğitime bir gün ara verildi. Şu an için merkez ve diğer ilçelerimizde tatil edilmedi. Hava durumuna göre bilgilendirme yapacağız" diye konuştu.

  SİVAS

  Yoğun kar yaşığı Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde eğitime ara verilmesine neden oldu. Yıldızeli Kaymakamlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, ilçede etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 22 Şubat Pazartesi ara verildiği belirtildi. Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gaziler ile engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi. Öte yandan, il merkezi ve bazı ilçelerde kar yağışı aralıklarla etkili oluyor. Sivas-Tokat karayolunun Çamlıbel geçidinde kar yağışı nedeniyle ulaşımda zaman zaman aksamalar yaşanıyor.

  Sivas’ın Suşehri ilçesinde, olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime bir gün daha ara verilirken, Koyulhisar’da ise taşımalı eğitimin yarın yapılamayacağı bildirildi.
  Suşehri ilçesinde İlçe Hıfzısıhha Kurulu’nun almış olduğu karar doğrultusunda olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi. Koyulhisar ilçesinde ise taşımalı eğitim gören öğrenciler için ilçede yarın okullar tatil edildi.

  Suşehri ilçesinde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gaziler, engelli personel ve hamileler de yarın idari izinli sayılacak.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir