300 kg. kaçak domuz salamı ele geçirildi

300 kg. kaçak domuz salamı ele geçirildi

İzmir'de, Almanya'dan TIR'la getirilen ev eşyalarının arasına gizlenmiş, gümrük kaçağı ve son kullanma tarihi geçmiş 300 kg. domuz salamı, 4 milyon 620 bin sigara tüpü ve iki fotokopi makinesi ele geçirildi.

İzmir Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, İpsala Gümrük Müdürlüğü'nden giriş yaparak şehre gelen E.D. ve M.U.'ya ait ev eşyalarını takibe aldı. Eşyaları taşıyan Romanya uyruklu O.C.'nin kullandığı TIR'da yapılan aramada, gizli bölmeye yerleştirilmiş 4 milyon 620 bin sigara tüpü, son kullanma tarihi geçmiş 300 kg. domuz salamı, iki fotokopi makinesi, iki kâğıt kırpma makinesi, bir kartuş, bir yazıcı ve 12 toner ele geçirildi. Toplam değeri 205 bin lira olan malzemelere el koyulurken söz konusu üç kişi hakkında kanuni işlem yapılması için İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

İzmir Gümrük Muhafaza Müdürlüğü yetkilileri, yaptıkları açıklamada, "Halk ve çevre sağlığına yönelik kaçakçılık eylemleriyle mücadele devam etmekte olup duyarlı vatandaşların, her türlü kaçakçılık ihbarlarını Alo 136 Gümrük Muhafaza Kaçakçılık İhbar hattına iletmesi beklenmektedir." dedi.