4 aylık Elanur bebek uykusunda nefessiz kalıp can verdi

4 aylık Elanur bebek uykusunda nefessiz kalıp can verdi

Resmi nikahsız olarak birlikte yaşayan 21 yaşındaki Deniz K. ile 22 yaşındaki Mecit Ç. çifti, 4 aylık bebekleri Elanur'u cuma gecesi saat 23.00 sıralarında yatağına yatırıp kendileri de uykuya daldı.

DOKTORLARIN ÇABASI SONUÇSUZ KALDI

Cumartesi saat 05.00 sıralarında işe gitmek üzere kalkan Mecit Ç., kızının hareketsiz yattığını fark edince Deniz K.'yi uyandırdı. Çift 112'yi ve polisi aradı. Olay yerine önce gelen polis, Elanur'u özel bir hastaneye götürdü. Cansız bebeğe yine de müdahale eden doktorların çabası sonuçsuz kaldı.

'O BANA OYUN YAPIYOR'

Bebeğinin ölümüne inanamayan Deniz K., 'O bana oyun yapıyor. Yalnızca üşüdü. Çarşaf verin üstünü örteceğim' diyerek gözyaşı döktü. Polisler ve eşi, K.'nin elinden bebeği güçlükle alabildi. Hastane dışına çıkartılan Deniz K., bu kez gelen cenaze arabasını görünce sinir krizi geçirdi. Yakınları tarafından güçlükle tutulan Deniz K., evine götürüldü.

Doktorlar, bebeğin yatarken yüzü koyun dönmesiyle nefessiz kaldığını ve bu nedenle boğularak öldüğünü belirtti. Elanur bebeğin cenazesi, Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.