Euro
10.3147
0.05%
Dolar
8.7787
0.19%
Altın
495.1
0.86%
Borsa
1.401
0%
Bitcoin
389.652
2.41%
14ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 14 C
  Erdoğan, harekat kararlılığını vurguladı

  Erdoğan, harekat kararlılığını vurguladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Münbiç ve Kobani'ye yönelik operasyon konusunda kararlılığını bir kez daha dile getirdi.
  • Haber Merkezi
  • 14.10.2019 - 11:02

  7. Türk Konseyi Zirvesi'nde Barış Pınarı Harekatı'nı anlatacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakü'ye hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı'nında basın toplantısı düzenledi.

  KOBANİ VE MÜNBİÇ

  Barış Pınarı Harekatı hakkında değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, "Kobani’de, Rusya’nın da olumlu yaklaşımı ile sıkıntı olmayacağa benziyor. Münbiç konusunda da kararımızı verdiğimiz gibi uygulama aşamasındayız." dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kararlılığımız devam ediyor VİDEO

  MÜNBİÇ VE KOBANİ KARARLILIĞI

  Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

  "Türk Konseyi 7. Zirvesi pek çok açıdan tarihe kayıt düşecektir. Şu anda birçok dedikodu var. Fakat özellikle büyükelçilik vasıtasıyla ve şu an itibarıyla Kobani'de, Rusya'nın da olumlu yaklaşımıyla sıkıntı olmayacağı benziyor. Münbiç konusunda ise biz kararımızı verdiğimiz gibi uygulama aşamasındayız. ABD ile Münbiç konusundaki karşılıklı mutabakatımız, 90 gün içinde terör örgütleri Münbiç'i boşaltacaklardı. Seneyi devirdik ama Münbiç boşaltılmadı. Oranın gerçek sahipleri Arap kardeşlerimiz girecek. Bizim de bu konudaki yaklaşımımız onların oraya girmesi ve güvenliğini sağlamak.

  BUNLAR İSTEDİĞİ KADAR HEDEF SAPTIRSINLAR, HALKIMIZ BİLİYOR

  Samimi olarak ben de aynı şekilde değerlendiriyorum, 600 havan topunun atılması var bizim topraklara, bu ilk de değil. Şu an da ortada şehitlerimiz var. Yine bu havan topları neticesinde malesef yaralı olanlar, evlerini boşaltanlar var. Bunlar istediği kadar hedef saptırsınlar halkımız biliyor. Yazılı ve görsel medyaya açıklanmaya devam ediyorz. Bunlar bizi yıldırmasın.

  NATO TERÖRLE MÜCADELE KONUSUNDA ŞU ANDA PASİF

  Bunların kimin yanında yer alması lazım bizim yanımızda yer alması lazım.  Siz NATO ülkesi müttfefinin yanında mı yer alacaksınız, terör örgütünün yanında mı yer alacaksınız? Tabii cevap veremiyorlar. İnsan düşünüyor, NATO'da halkı Müslüman olan tek ülke Türkiye. NATO, 5. madde olan terörle mücadele konusunda şu anda pasif.

  ETKİSİZ HALE GETİRİLENLERİN SAYISI 550

  Şu anda etkisiz hale getirilenlerin sayısı 550'ye ulaştı. Mücadelemiz devam edecek. Programımızı tamamlayıp yarın dönme niyetindeyiz."

  Erdoğan, harekat kararlılığını vurguladı #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir