Adana'da damattan kayınvalideye dayak

Adana'da damattan kayınvalideye dayak

Adana'da 1.5 ay önce evlenen şahıs, eşini İstanbul'a tatile götürmek isteyen kayın validesi ile eşini darp etti; kendine de zarar verdi.

Olay, merkez Seyhan ilçesine bağlı Şehit Duran Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre Aslı (18) ile Ahmet Ş. (24) 16 Temmuz'da evlendi. Evlilikten kısa bir süre sonra damat, kayın validesi Leman T. ile eşinin görüşmesini istemedi. Bu nedenle anne ile kızı bir süre görüşmedi. Anne, bu duruma daha fazla dayanamayarak marangozluk yapan damadı evden gittiği sırada kızının yanına gelerek onu görmeye başladı. Bu durumu öğrenen damat, eşine annesiyle görüşmemesi konusunda uyarıda bulundu. Buna rağmen anne ve kız görüşmeye devam etti. Dün kızının evine gelen anne T., onu İstanbul'a tatile götürmek istediğini söyledi. Damat Ahmet Ş., "Ben daha yeni evlendim. Üstelik ben eşimin seninle görüşmesini istemiyorum" dedi. Bunun üzerine kayın valide sinirlenerek, "Ben kızımı götüreceğim, kızım senin kölen değil" diye damadına bağırdı. Ardından sinirlenen damat eşini darp etmeye başladı.

Kızının dayak yediğini gören anne, damadı engellemeye çalıştığı sırada Ş., bu kez de kayın validesini darp etti. Daha sonra sinir krizi geçiren damat, kendine de bıçakla zarar verdi. Kayın validesi ile eşini evde bırakan şahıs, Adana Devlet Hastanesi'ne geldi.

Adana'da damattan kayınvalideye dayak

KAYINVALİDE VE KIZHASTANEYE GÖTÜRÜLDÜ

Komşuların polise ve ambulansa haber vermesiyle olay yerine gelen ekipler, kayınvalide ve kızını Adana Devlet Hastanesi'ne getirdi. Bu arada kendi imkanlarıyla hastaneye gelen damat da ihbar üzerine hastane polisi tarafından yakalanarak Hürriyet Polis Merkezi'ne götürüldü.

İFADE VERECEK

Kavga sırasında Aslı Ş., kolundan hafif yaralanırken annesi damadından yediği yumruk sonucu şişen gözü kapandı. Öğleden sonra saat 14:00'a kadar hastanede müşahade altında tutulan anne-kız, daha sonra ifade vermek üzere polis merkezine götürüldü. Anne kız ifadelerinin ardından evine giderken damat eşini ise kayın validesini darp etmekten adliyeye sevk edildi.