Adana'da tarihi köprüye sprey boya ile yazı yazdılar
İHA

Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Misis Beldesi’nde yer alan ve Ceyhan Nehri üzerine 4’üncü yüzyılda Roma İmparatoru 2’nci Flavius Julius Constantius tarafından yaptırılan Misis Köprüsü, Anadolu’nun ilk Roma köprüsü olarak biliniyor.

Araç ve yaya trafiğine açık olan köprü, şehir dışından gelen turistleri de ağırlıyor.

GENELDE İSİM YAZIYORLAR

“Torbacının deyişi gibiydi, seni seviyorum deyişin. Freedom. Burhan. Sedam. Mikail Kaya. Ferdiari17. Mehmet, Ferdi, Musti” şeklindeki yazıları kimlerin yazdığı ise bilinmiyor. Sprey boya yazılan yazılardan bazılarının, yine aynı renk boyalar ile üzerinin boyanmak istendiği görüldü.

Adana'da tarihi köprüye sprey boya ile yazı yazdılar ViDEO

Adana Misis Köprüsü

"GENÇLERİMİZİN CAHİLLİĞİ"

Yazılara tepki gösteren vatandaşlardan Ercan Çalışır, “Bu gençlerimizin cahilliği. Cahil insanda burada çok olduğu için kendi kendine gelip yazıyorlar. Gece 11 veya 12’de buradan geçerken gelip yazıyorlar. Buranın tarihi çok eski. Burada hanımız da var. Dekorasyon yapıldı. Vali Bey'in ve ondan önceki belediye başkanlarımızın faydası oldu. Görüyorsunuz şuraya ‘Ferdiari17’ yazmışlar. Mantıksız. Cahillik bu. Dekorasyon yapmak lazım.” diye konuştu.

Adana Misis Köprüsü

"ÇOK AYIP EDİYORLAR"

Bölgede oturan Mehmet Akkuş isimli vatandaş ise yazıların hiç hoş görünmediğini söyleyerek, “Bunu bizim buradaki cahiller veya aklı başında olmayan insanlar yazıyorlar. Çok ayıp ediyorlar. Buraya halkımızın el birliğiyle sahip çıkması lazım. Buraya sahip çıkılsın ki turistler sürekli gelsin. Burayı yaşatalım. Öldürmeyelim. Tarihi de çok eski. Buradan sürekli ağır arabalar geçiyor ona da engel olunmalı.” ifadelerini kullandı.

Adana Misis Köprüsü

Adana Misis Köprüsü

Adana Misis Köprüsü

Adana Misis Köprüsü

Adana Misis Köprüsü

Adana Misis Köprüsü

Adana Misis Köprüsü

Adana Misis Köprüsü

Adana Misis Köprüsü

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)