Adana'da üniversitede arbede

Adana'da üniversitede arbede

Adana Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) düzenlenen ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner'in de katılacağı 'Kalkınmada Bölgesel Dinamikler Sempozyumu'nun yapılacağı amfiye alınmayan üniversite öğrencileri ile özel güvenlik görevlileri arasında arbede çıktı. Sloganlar atan 2'si kız 4 öğrenci, onlarca güvenlik görevlisi tarafından yerlerde sürüklenerek gözaltına alındı.

ADANA'DA ÜNİVERSİTEDE KARGAŞA

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Türk Girişim ve İş Dünyası Federasyonu'nun (TÜRKONFED) organize ettiği ve dün ÇÜ Balcalı Kampusü'ndeki Mithat Özsan Amfisi'ndeki sempozyum nedeniyle polis ve özel güvenlik görevlileri geniş güvenlik önlemleri aldı. Davetliler, sempozyumun yapılacağı amfiye alınırken, bir grup üniversite öğrencisi de içeri girmek istedi. Bu sırada özel güvenlik görevlileri öğrencilerin amfiye girişine izin vermedi.

2'Sİ KIZ 4 ÖĞRENCİ SÜRÜKLENEREK DIŞARI ÇIKARILDI

Öğrenciler neden içeri alınmadıklarını sorup, kimin geleceğini dahi bilmediklerini söyleyip, beklemeye başladı. Özel güvenlik görevlileri de öğrencileri binadan dışarı çıkarmaya zorladı. TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner ile TÜNKONFED Başkanı Süleyman Onatça'yı lobide gören öğrenciler, sloganlar atmaya başladı.

Öğrencilerin bağırması üzerine özel güvenlik görevlileri, müdahalede bulundu. 2'si kız 4 üniversite öğrencisi karga tulumba sürüklenerek binadan çıkarıldı. Binanın önünde bekleyen sivil plakalı minibüse bindirilmek istenen öğrenciler burada da direndi. Özel güvenlik görevlileri ile polisler, öğrencileri zorla minibüse bindirip, götürdü.

ADANA'DA ÜNİVERSİTEDE ARBEDE

Adana'da üniversitede arbede

ÖĞRENCİLERE 169'AR LİRA PARA CEZASI KESİLDİ

Öğrenciler Emniyet Müdürlüğü'nde 3 saat gözaltında tutulup, Kabahatler Kanunu'na muhalefetten 169'ar lira para cezası kesildikten sonra serbest bırakıldı.

Bu öğrenciler ve arkadaşları kent merkezindeki İnönü Parkı'nda basın açıklaması yaptı. Hukuksuz bir şekilde gözaltına alındıklarını iddia eden üniversite öğrencileri, basın açıklamasının ardından slogan atarak dağıldı.