Dolar
6.8142
-0.0894%
Euro
7.5769
0.144%
Altın
1740.16
0.6268%
Borsa
107266.19
1.6543%
G. Altın
380.614
0.363%
Bitcoin
64959.5
1.1233%
19ºC
İstanbul
Sağanak yağış 19 C
  Adnan Oktar konserlerine giden ünlüler konuştu

  Adnan Oktar konserlerine giden ünlüler konuştu

  Çok sayıda suçtan gözaltına alınan Adnan Oktar’ın düzenlediği gecelerde sahneye çıkan Muazzez Ersoy, Çılgın Sedat, Arif Susam, Zekeriya Ünlü gibi sanatçılar kendilerini savundu.
  • Haber Merkezi
  • 18.07.2018 - 09:32

  Adnan Oktar konserlerine giden ünlüler konuştu

  11 Temmuz'da düzenlenen dev operasyonla Adnan Oktar ve örgütünden çok sayıda kişi gözaltına alındı. Operasyon Türkiye gündemine otururken gözaltılar hala devam ediyor.

  OKTAR'IN DAVETLERİ

  Oktar'ın geçen mayıs ayında Çırağan Sarayı'nda verdiği iftar daveti ile, kurucusu olduğu A9 TV'nin yıl dönümü kutlaması ve Ataşehir Develi'de düzenlediği sıra gecesine birçok ünlü isim katıldı.

  MUAZZEZ ERSOY: KİMİN NE OLDUĞUNU BİLEMEYİZ MAALESEF

  Muazzez Ersoy, o gece için şunları söyledi: "O gece sahneye çıkıp şarkılarımı söyledim her sanatçı gibi… Ve sahne sonrası evime gittim. Bu kişiyi orada tanıdım, orada gördüm. Daha önce hiçbir mekanda bir araya gelmedik. Biz sanatçılar, her gecede sahneye çıkıp şarkımızı söylüyoruz. Kimin ne olduğunu bilemeyiz maalesef."

  Adnan Oktar Muazzez Ersoy buluşması ViDEO


  Ersoy, o gece sahne aldığı sırada Adnan Oktar salona girdiğinde "Salona çok zarif bir beyefendi girdi" diye anons yapmıştı.

  ENGİN ÇAĞLAR: KOLAY KOLAY KİMSE KANDIRAMAZ BENİ

  Oktar'ın Çırağan Sarayı'ndaki iftar davetine katılan isimler arasında olan oyuncu Engin Çağlar ise şöyle konuştu: "Kendisiyle daha önce herhangi bir tanışıklığım yoktu. Sanırım sinema dünyasıyla yakınlık kurmak istedi. İftara davet edildim ve gittim. Bir yere giderken, kimin ne kadar parası var, kimlerle çalışıyor diye düşünmem. Daha sonra da herhangi bir münasebetimiz olmadı. Ben yılların sanatçısıyım, kolay kolay kimse kandıramaz beni. Bana yaklaşamadılar. Kendisine yapılan suçlamalarla alakalı bir bilgim yok."

  ABACI'NIN MENAJERİ: HERKES ORADAYDI

  Gecede sahneye çıkan Muazzez Abacı adına, menajeri Taner Budak şu açıklamayı yaptı: "Bizim 'ekstra' diye tabir ettiğimiz bir işti. Ücretimizi aldık, programımızı yaptık, ayrıldık. Herhangi bir bağımız, bağlantımız bulunmamaktadır. Zaten basına açık olan, birçok sanatçı ve önemli ismin katıldığı bir geceydi. Sadece biz yoktuk, herkes oradaydı."


  ÇILGIN SEDAT: SEVENLERİMDEN ÖZÜR DİLERİM

  Davetin konukları arasındaki şarkıcı 'Çılgın Sedat' da şöyle konuştu: "Bizde davete icabet edilir; başka bir davetlerine daha katıldım. Program yapma amaçlı da çağırdılar. 'Muazzez Ersoy, Muazzez Abacı, Mustafa Keser, Latif Doğan gibi benden daha ünlü isimler gitmiş, sıkıntı olsa niye gitsinler?' diye düşündüm. Allah'ın adını zikredip kediciklerle gündeme gelmesini anlamıyordum zaten. Hakkında yapılan suçlamaları okuyunca şoke oldum. Bilmiyordum, bilsem gitmezdim. Sevenlerimden özür dilerim."


  ARİF SUSAM: ADNAN OKTAR'I TANIMIYORUM

  Arif Susam ise Oktar'ı tanımadığını söyledi: "Raffles Hotel'de gece düzenlediğini biliyordum, bizden önce de Muazzez Ersoy sahneye çıkmıştı. Bir saat boyunca programımı yaptım. O gecenin onun olduğundan haberim yoktu. Sadece mesleğimi icra ettim. Kendisini tanımıyorum."

  ZEKERİYA ÜNLÜ: YİNE ÇAĞIRDILAR, GİTMEDİK

  Sabah'ın haberine göre gecede türkü söyleyen Zekeriya Ünlü ise o gece 45 dakikalık bir program yapıp oradan ayrıldığını vurguladı: "Herhangi bir şekilde Adnan Oktar ismiyle tanışıklığım yoktur. O gün Ataşehir Develi'deki organizasyon için bizi aradılar ve sahneye çıkacak diğer sanatçılar Mustafa Keser ve Latif Doğan'ı referans olarak söylediler. 45 dakikalık sahne programı için talep ettiğimiz ücretin üstünde bir rakam söyledik kabul etmezler diye fakat ona rağmen rakamı kabul ettiler. 45 dakika sonra sahnemiz bitti ve oradan ayrıldık. Sonrasında da özel davetlerine çağırdılar fakat hiçbirine katılmadık."

  Görüş Bildir