Alem beklerken soluğu karakolda aldı

Alem beklerken soluğu karakolda aldı

Şişli Harbiye Polis Merkezi'ne başvuran İ.A. (57) 1 ay önce simit sarayında tanıştığı bir kadın tarafından gasp edildiğini öne sürdü.

İ.A. başına gelenleri anlattığı ifadesinde, "Benimle samimiyet kurdu. Birlikte bir marketten alışveriş yaptık. Daha sonra bizim eve gittik. Meyve suyuma kattığı ilaçla beni uyuttu. Ardından 2 bin 300 lira, cep telefonu ile kredi kartımı gasp etti. Kredi kartımdan da 180 lira çekmiş" dedi.

GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Bunun üzerine çalışma başlatan Gasp Büro Amirliği ekipleri, ikilinin tanıştıkları simit sarayı ve alışveriş yaptıkları marketin güvenlik kamera görüntülerini inceledi. İncelenen görüntülerde, İ.A. ile kendisini gasp ettiğini ileri sürdüğü kadının kameraya yansıdıkları ortaya çıktı.

Görüntülerde, ikili marketten alışveriş yaparken görülürken simit sarayında ise kadın yiyecek aldıktan sonra masaya otururken görülüyor. Görüntülerden kimliği belirlenen 37 yaşındaki şüpheli Hesna P., Şişli'deki evinde yakalanarak gözaltına alındı.

GASPÇI KADIN TUTUKLANDI

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilerek sorgulaması yapılan Hesna P., uyutulduktan sonra gasp edilen İ.A. ile benzer şekilde 200 lirası gasp edilen Ö.Ç.(82) tarafından teşhis edildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilen Hesna P. mahkemece tutuklanarak cezaevine sevk edildi.