Petrol
94.04
-0.65%
Euro
18.2508
0.05%
Dolar
17.9312
0.11%
Altın
1.023
0.08%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
416.896
1.02%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C
  Ali Ağaoğlu'nun hakaretten 2 yıl hapsi istendi

  Ali Ağaoğlu'nun hakaretten 2 yıl hapsi istendi

  Ali Ağaoğlu'nun, çantalar için "Onları kullananlar benim malım" dediği, Eski CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer'i de aşağıladığı iddianame düzenlendi.
  • DHA
  • 11.12.2019 - 17:31

  2017 yılında BBC tarafından hazırlanan Türkiye belgeselinde, Ali Ağaoğlu'nun renkli hayatına yer verilmişti.

  Ağaoğlu'nun belgeselde, görgüsüzce yaptığı konuşmalar tepki çekmişti.

  HAKARET ÜZERİNE ŞİKAYETTE BULUNDU

  Eski CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, 2017 yılında yayınlanan belgeselin ilk bölümünde yatak odasında kameraya takılan kadın çanta ve ayakkabılarını "Kızlar dağıtıyor" diyerek gösterirken Reeve'in "Bunlar sizin mi değil mi" sorusuna, Ali Ağaoğlu'nun "Yok ama onları kullananlar benim malım" ifadelerini kullanarak kadınları aşağıladığı gerekçesiyle şikayetçi olmuştu.

  Ali Ağaoğlu BBC'nin Türkiye belgeselinde -VİDEO

  AŞAĞILADI, UZLAŞMAYA VARILAMADI

  Suç duyurusunun ardından gazetecilerin müşteki Biçer'in şikayette bulunması üzerine sorular sorması üzerine Ali Ağaoğlu'nun "O gelsin bekliyorum eve o hanımefendiyi eve" şeklinde cevap vererek müştekiyi aşağıladığı ve müştekinin şikayetçi olduğu belirtildi. Suçun uzlaşmaya tabi suçlardan olması nedeniyle dosyanın uzlaştırmacıya verildiği, ancak müzakerelerde uzlaşma sağlanamadığı ifade edildi.

  Ali Ağaoğlu nun hakaretten 2 yıl hapsi istendi #1

  2 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

  Bu nedenle Ali Ağaoğlu hakkında "Hakaret" suçundan 3 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi. Ali Ağaoğlu, iddianame kabul edilirse önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak. Öte yandan Ağaoğlu hakkında "kişiler arasında ayrımcılık yapmak", "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçlarından da takipsizlik kararı verildi.

  Ali Ağaoğlu nun hakaretten 2 yıl hapsi istendi #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir