Euro
8.9878
0.14%
Dolar
7.3843
0.22%
Altın
441.07
-0.47%
Borsa
1.552
0%
Bitcoin
236.290
-8.88%
8ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 8 C

  Alman çift parasız dünya turuna çıktı

  Doğal ortamda yaşayabilecekleri en güzel yeri bulma hayaliyle 9 ay önce, yanlarında para bulunmadan Almanya'dan yola çıkan çiftin, 7 ülke ziyaret ettikten sonraki durağı Türkiye oldu.
  • AA
  • 21.02.2019 - 09:41
  Alman çift parasız dünya turuna çıktı

  Almanya'da şehir yaşamının stresinden bıkan ve hayatlarında köklü bir değişim yapmak isteyen Mika ve Uwe Nagel çifti, ani bir kararla önce başkent Berlin'deki düzenlerini geride bırakarak, Bavyera eyaletindeki bir köye yerleşti.

  DÜNYA TURUNA ÇIKTILAR

  Burada bir süre yaşayan gezgin çift, doğada yaşayabilecekleri en güzel yeri bulma hayaliyle dünya turuna çıktı.

  Alman çift parasız dünya turuna çıktı #1

  PARASIZ YOLCULUK YAPTILAR

  Ceplerinde tek kuruşları olmadan yolculuk yapan Nagel çifti, gittikleri ülkelerde ev temizliğinden çatı tamirine kadar çeşitli işler yaparak, kendilerini misafir eden kişilere yardımcı oldu, böylece kalacak yer, yemek ve duş gibi ihtiyaçlarını karşıladı.

  Gittikleri yerlerde zaman zaman kısa süreli işler bularak çalışan çift, ihtiyaç olması halinde kazançlarını ulaşım masrafları için harcıyor.

  Alman çift parasız dünya turuna çıktı #2

  SON DURAKLARI TÜRKİYE OLDU

  Eşiyle birlikte Bulgaristan'ı gezdikten sonra Türkiye'ye gelen Mika Nagel, ülkedeki son durakları Gaziantep'te yaptığı açıklamada, Almanya, Polonya, Çekya, Avusturya, Macaristan, Bulgaristan ve Romanya'yı gezdiklerini söyledi.

  "HEPİMİZ BİR AİLEYİZ"

  Nagel, "Aslında amacımız dünyadaki tüm insanların aynı olduğunu göstermek. Aramızda hiçbir fark yok. Aslında bütün insanlar bu harika dünyada tek bir ailedir." dedi.

  Alman çift parasız dünya turuna çıktı #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir