Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
412.996
1.72%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C

  Alperen Ocakları doğuya giden yolculara gül dağıttı

  Ocak üyeleri, İstanbul Otogarı'nda Doğu ve Güneydoğu illerine giden otobüslerdeki yolculara gül verdi.
  • 11.09.2015 - 14:38
  Alperen Ocakları doğuya giden yolculara gül dağıttı

  İstanbul Alperen Ocakları, Doğu ve Güneydoğu’ya giden otobüslerin taşlanmasını protesto etmek ve bu bölgedeki vatandaşlara birlik mesajı vermek için Esenler’deki Büyük İstanbul Otogarı’nda lokum ve gül dağıttı. Yolcuların ve otobüs şoförleri etkinliği şaşkınlıkla karşıladı. Bazıları korna çalarak Alperen Ocakları üyelerine destek verdi.

  Alperen Ocakları doğuya giden yolculara gül dağıttı #1

  "CUMA GÜNÜ MÜSLÜMANLARIN BAYRAM GÜNÜDÜR"

  Terör ve şiddet olaylarıyla ilgili konuşan Alperen Ocakları Eğitim ve Dayanışma Vakfı İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, "Şehit haberlerinin artarak gelmesinden dolayı insanlarımız duygularına hakim olamadılar ve teröre tepki göstermek için sokaklara çıktılar. Bunun yanında olayları provoke etmek için özel seçilmiş ajanların, Doğu illerine giden otobüslerimizi taşladıklarını, taşra illerinde mevsimlik işçileri dövdüklerini gördük" dedi ve ekledi: "Sokaklarda 'Kürtler Türklerin ebedi düşmanıdır' söylemlerini duymaya başladık. Biz Cuma gününü özellikle seçtik. Cuma günü Müslümanların bayramı günüdür.Alperen Ocakları doğuya giden yolculara gül dağıttı #2

  "BU TOPRAKLARDA BİR ÖMÜR BİRLİKTE YAŞAYACAĞIZ"

  Elimizdeki gül de peygamber efendimizi temsil ediyor. Buradan Doğu illerine giden kardeşlerimize gül ve lokum ikramı yapacağız. Müslüman Müslaman'ın kardeşidir diyoruz. Şer odaklar yıllardır bizim kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi bozmak istiyorlar. Biz ne pahasına olursa olsun Alperenler olarak buna izin vermeyeceğiz. Allah'ın izniyle bu topraklarda bir ömür kardeşçe birlikte yaşayacağız. Terörü şiddetle, nefretle kınıyorum. Allah terör belasını ülkemizden def eylesin."

  Yapılan ikramlardan memnun kaldıklarını söyleyen yolcular, barış ve huzur istediklerini söyledi.

  Alperen Ocakları doğuya giden yolculara gül dağıttı #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir