Petrol
83.23
-0.57%
Euro
19.265
0.03%
Dolar
18.633
0.04%
Altın
1.042
0.05%
Borsa
4923
0.00%
Bitcoin
308.756
-2.09%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Alzheimerlı anneyi 7 çocuğu da reddetti

  Damadı tarafından gece yarısı sokağa atılan 80 yaşındaki alzheimer hastası Azize Kılsu'ya, diğer 7 çocuğu da sahip çıkmadı.
  • 10.11.2014 - 12:15
  Alzheimerlı anneyi 7 çocuğu da reddetti

  hatice

  Dört erkek, dört de kız annesi olan alzheimer hastası Azize Kılsu, birer ay arayla çocuklarında kalıyordu. Yaşlı kadın, sırası geldiği için İstanbul Başakşehir'de yaşayan kızı Nani Çavdar'ın evine getirildi.

  KARISIYLA KAYINVALİDESİNİ SOKAĞA ATTI

  Ancak damat Şevket Çavdar kayınvalidesini istemediğini söyleyip eşiyle tartıştı. Kalp hastası olduğu ve psikolojik sorunları bulunduğu belirtilen Şevket Çavdar eşini ve kayınvalidesini evden kovarak sokağa attı. Annesiyle birlikte aynı apartmanda oturan büyük oğlunun evinde bir süre bekleyen Çavdar, gece kendi evinin kapısını çaldı. Ancak Şevket Çavdar kararından dönmedi.

  "PARASINI KİM YİYORSA ONLAR BAKSIN" DEDİLER

  Hasta annesiyle gece yarısı sokakta kalan Nani Çavdar son çare olarak polisi aradı. Azize Kılsu'nun İstanbul'da yaşayan 4'ü erkek 1'i kız diğer 5 çocuğuna ulaşan polis cevaplar karşısında şaşırdı. Çocukların hepsi artık annelerine bakmak istemediklerini söyledi. Kars'ta yaşayan iki çocuğu da aynı cevabı verdi. Hatta İstanbul'daki erkek çocuklarından ikisi, "Parasını kim yiyorsa onlar baksın" dedi.

  Alzheimerlı anneyi 7 çocuğu da reddetti #2

  SIĞINMA EVİ DE ALMADI

  Ortada kalan yaşlı kadın ve kızına kısa süreliğine torunu İzzet Çavdar ve eşi Gülşen Çavdar sahip çıktı. Yaşlı kadın savcılık talimatıyla Bahçelievler'deki Kadın Sığınma Evi'ne gönderildi. Ancak orada da "60 yaş üstünü alamıyoruz" denildi. Şimdilik torununun yanında kalan Kılsu, farklı statüdeki bir sığınma evine yerleştirilecek. Çocuklarının ise "aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğün ihlali" gerekçesiyle yargılanacakları bilgisine ulaşıldı.


  Görüş Bildir