Ankara'da 2 üniversite öğrencisi bıçaklandı
DHA

1

Ankara'da biri Dil Tarih ve Coğrafya diğeri de Siyasal Bilgiler Fakültesi 2 üniversite öğrencisi Kızılay’da bıçaklandı. Polis, kimliklerini tespit ettiği saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

SALDIRGANLAR DA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ

Olay akşam saatlerinde kentin en işlek yerlerinde biri olan Kızılay Ziya Gökalp Caddesi’nde meydana geldi. Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya ile Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde öğrenim gören Öğrenci Kolektifleri üyesi 2 kişi, Ülkü Ocakları’na bağlı bir grup öğrencinin bıçaklı saldırısına uğradı. Birisi omuzundan diğeri ise sırtından bıçaklanan 2 öğrenci, vatandaşların çağrısı üzerine olay yerine gelen ambulanslarla hastaneye kaldırılırken, saldırganlar ise kaçtı.

BİRİ GÖZALTINA ALINDI

Saldırı sonrası bölgeye çok sayıda polis sevk edildi. Güvenlik kamera görüntüleri ile görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda polis, saldırganların kimliklerini belirledi. Saldırının Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi reisi ile yanındaki arkadaş grubu tarafından yapıldığı iddia edildi. Polis saldırganların kimliklerinin belirlenmesinin ardından çok sayıda adrese baksın yaptı. Bu baskınlarda saldırganlardan S. U. gözaltına alındı. Tedavi altına alınan öğrencilerden birisinin ise durumunun kritik olduğu belirtildi.