Petrol
114.75
0.45%
Euro
16.69
2.78%
Dolar
15.87
2.12%
Altın
918.75
0.00%
Borsa
2392
0.06%
Bitcoin
490.294
3.44%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C
  Ankara'da başörtülü kadın sürücüye çirkin saldırı

  Ankara'da başörtülü kadın sürücüye çirkin saldırı

  Ankara'da bir kadın sürücü, trafik tartışmasında, "başörtüsünün çıkarıldığı ve darp edildiği" iddiasıyla şikayetçi oldu.
  • 25.10.2014 - 21:45

  Ankara da başörtülü kadın sürücüye çirkin saldırı #1

  Ev hanımı Tuğba Köksal, yaptığı açıklamada, cuma günü akşam saatlerinde çocuğunu almak için arabasıyla Ankara Garı'na gittiğini, aracını yolun sağ tarafına park etmek için sinyal verdiğini, o sırada bir korna sesi duyduğunu belirterek, "Trafik yoğun olduğu için bana çaldığını anlayamadım. Arabamı park ettiğimde ise sağ tarafımdan geçen araçtaki bir kadın 'Kendini çok akıllı zannediyorsun' dedi ve hakaret ederek yanımdan geçti" dedi.

  "BAŞÖRTÜME SALDIRDI ve BAŞIMI AÇTI"

  Araçtan indiğinde kadının koşarak üstüne geldiğini gördüğünü ifade eden Köksal, şöyle devam etti:

  "Saldırgan kadın, ardından hakaret ederek 'Sen araba kullanmamalısın' diyerek bağıra çağıra üstüme hücum etti, ben de kadını itekledim. Direkt başörtüme sarıldı ve başımı açtı. Ben de o arada arbedede kimin ne yaptığını anlayamadım, daha sonra çevredekilerin dediğine göre olay, 'Eşinin beni tuttuğu ve kadının o sırada darp ettiği' şeklinde olmuş. Plakayı almak için arabaya yöneldiğimde beni engelleyen kişi, kadının eşiymiş. 'Dokunma bana' diye bağırdım. Karı-koca kaçtılar, polisi aradım tutanak tutuldu ve darp edildiğim için hastaneye gittim."

  SALDIRGANLARA DAVA AÇACAĞIM

  Darp eden çifte dava açacağını bildiren Köksal, şunları kaydetti:

  "Açacağım dava, 'İnsanların dini inançlarına dokunulmaması' adına bir ilk olacağını düşünüyorum. Sivil toplum kuruluşlarının, kadına yönelik şiddet için yaptıkları çalışmaların farkındayız. Bunun bir kadın tarafından eşiyle uygulanması daha vahim bir durum. Bu konu hakkında STK'ların daha duyarlı olması ve birlikte hareket etmenin gerektiğini düşünüyorum."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir