Euro
11.1423
-0.45%
Dolar
9.5912
-0.12%
Altın
556.64
0.56%
Borsa
1.494
0.94%
Bitcoin
605.194
3.81%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  Antalya'da eğlence mekanlarının hepsi kameralı olacak

  Antalya Valiliği tarafından alınan kararla il sınırları içerisinde faaliyet gösteren umuma açık istirahat ve eğlence yerlerine kamera takılması zorunluluğu getirildi.
  • İHA
  • 13.06.2019 - 18:53
  Antalya'da eğlence mekanlarının hepsi kameralı olacak

  Antalya Valiliği, umuma açık istirahat ve eğlence yerlerine kamera takılması zorunluluğu getirdi.

  3 AY İÇERİSİNDE TAMAMLANMASI İSTENDİ

  Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, polisin görev ve sorumluluklarına dikkat çekilerek, “Umuma açık istirahat ve eğlence işyerlerinde genel kollukça denetim ve kontrol altında tutulmakla birlikte, olay vukuunda suç ve suçluların tespiti ve yakalanması, can ve mal güvenliğinin korunması amacıyla; hali hazır ruhsatlı ve yeni ruhsatlandırılacak alanı 40 metrekarenin üzerinde bulunan kahvehane, oyun salonu, bar, birahane, meyhane, gazino, disko, diskotek, pavyon, otel, motel, pansiyon ve dernek lokallerinde görüntülü kamera sistemi tesis edilmesi ve sistemlerin kurulmasının tebliğ tarihinden itibaren 3 ay içerisinde tamamlanması uygun görülmüştür." denildi.

  Antalya da eğlence mekanlarının hepsi kameralı olacak #1

  HER YANI GÖRECEK

  Güvenlik kamera sisteminin işyerinin tüm giriş ve çıkışlarını, varsa işyeri otoparkını değişik açılardan görecek şekilde konuşlandırılması gerektiği belirtilirken, kameraların yeterli çözünürlük, gece görüşlü ve kesintisiz kayıt yapabilme özelliğinde olması gerekiği vurgulandı.

  Antalya da eğlence mekanlarının hepsi kameralı olacak #2

  İDARİ PARA CEZASI UYGULANACAK

  Açıklamada ayrıca, “Belirtilen tedbir ve yasaklara uymayan kişi veya sorumlular hakkında fiilleri ayrı bir suç teşkil etmiyorsa 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11. Maddesinin (A) ve (C) bentleri ile 66. Maddesine atfen, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu'nun 32. Maddesi gereğince öngörülen idari para cezası uygulanmasına, Valilik Makamının 30.11.2012 tarihli olurlarıyla karar verilmiştir." denildi

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir