Petrol
92.34
-0.38%
Euro
18.2636
0.10%
Dolar
17.9518
0.21%
Altın
1.024
0.26%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
432.675
-0.84%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C

  Kanserli eşini hayata bağladı

  Antalya'da kanser olduğunda sevgilisinden ayrılmak isteyen Hüseyin Aksu, şimdi karısı olan Derya Aksu'nun desteğiyle hastalığını yendi.
  • DHA
  • 21.01.2020 - 15:42
  • Güncelleme : 21.01.2020 - 15:42
  Kanserli eşini hayata bağladı

  Antalya'da 9 yıl önce, yapı markette çalışan Hüseyin Aksu ile mesai arkadaşı Derya Aksu, tanışıp flört etmeye başladı.

  Hüseyin Aksu, arkadaşının kana ihtiyacı olduğunu öğrenince kan vermek üzere Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Kan Merkezi'ne gitti. Kan tahlilinde kan kanseri olduğu ortaya çıkan Aksu, hematoloji servisine giderek tetkiklerini yaptırdı.

  Süreçte kemoterapi tedavisi görüp ablasından ilik nakli olan Hüseyin Aksu, sağlığına kavuştu.

  SEVGİLİSİNDEN AYRILMAK İSTEDİ

  Hastalığını öğrendiği dönem, şu an eşi olan Derya Aksu ile flört döneminde olduklarını anlatan Hüseyin Aksu, "Üçüncü buluşmamızda, hastalığım nedeniyle ayrılmak istedim. Kan kanseri olduğum için hastaneye yatırılmıştım. Kız arkadaşıma hastalığım nedeniyle artık buluşmamıza gerek kalmadığını söyledim. Fakat o benim hastalığımı umursamadı ve yanımda oldu. Kemoterapi aldığım dönemde de yanımdan ayrılmadı. İlik nakli oldum, yine yanımdaydı. Hastalığımın ilk dönemlerinde sözlendik, nişanlandık, şu anda 9 yıllık arkadaş, 7 yıllık evliyiz." diye konuştu.

  Kanserli eşini hayata bağladı #1

  "ALLAH DERT VERDİ, DERMANINI DA VERDİ"

  Eşi Derya Aksu'nun o dönemlerde kendini hiç yalnız bırakmadığını aktaran Aksu, "O zamanki arkadaşım, sonra eşim olan Derya, o zorlu süreçte beni hiç yalnız bırakmadı. Hastaneye geldi elimi tuttu, kemoterapi ve nakil dönemimde elimi hiç bırakmadı. Evliliğe kadar devam eden bir aşk yaşadık. Moralim oldu, destekçim oldu, sayesinde hastalığı yendim. Allah dert verdi, dermanını da verdi. Mutlu bir evliliğim var. Antalya Kan Bankası'nda görevlerim var. Kan vermeye gitmeseydim, belki bugün hayatta olmayabilirdim. Eşimi çok seviyorum, sağlığıma kavuşmamda bana katkısı çok oldu. O zorlu süreçte bana destek verdi ve bugünlere geldik." diye konuştu.

  Kanserli eşini hayata bağladı #2

  "HASTANEDE ELİNİ TUTTUM, BİR DAHA HİÇ BIRAKMADIM"

  Eşine iki kez kan verdiğini aktaran Derya Aksu, "Bununla gurur duyuyorum. Bu arada biz de ilik bağışçısı olduk. İnşallah ihtiyacı olan çıkarsa hayat kurtaracağız. Bu hastalığı öğrendiğimizde üç günlük arkadaştık. Hastanede elini tuttum ve bir daha hiç bırakmadım, ölene kadar da bırakmayacağım." dedi.

  'Kanserim, ayrılalım' diyen sevgilisini, sevgisiyle iyileştirdi -VİDEO

  Kanserli eşini hayata bağladı #3

  Kanserli eşini hayata bağladı #4

  Kanserli eşini hayata bağladı #5

  Kanserli eşini hayata bağladı #6

  Kanserli eşini hayata bağladı #7

  Kanserli eşini hayata bağladı #8

  Kanserli eşini hayata bağladı #9

  Kanserli eşini hayata bağladı #10


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir