Arkadaşının gözlerini oydu ceza almadı

Arkadaşının gözlerini oydu ceza almadıİstanbul'da Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde kalan Sakaryalı Hakan Şahinoğlu (40) terör mağduruydu. Mardin'de askerlik yaparken girdiği çatışmada arkadaşlarının şehit olmasına tanıklık eden Şahinoğlu geceleri uyuyamıyor ve dengesiz davranışlar sergiliyordu.

Nisan 2011'de kavga ettiği kişiyi yaralayınca tutuklandı. Mahkeme Şahinoğlu'nu, cezai ehliyetinin belirlenmesi için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne gönderdi. Gürhan Dalaklı da (25) memleketi Çanakkale'de yaralama olayına karışmış ve aynı hastaneye gönderilmişti.

GÜVENLİK ETKİSİZ KALDI

Her iki tutuklunun konulduğu 33'üncü Koğuş güvenlik kameralarıyla her an izleniyordu. 28 Mayıs 2011 gecesi 22.37'de yatağından kalkan Dalaklı, yan yataktaki Şahinoğlu'na saldırdı. Şahinoğlu, parmaklarını gözlerine sokmaya çalışan Dalaklı'ya karşılık verdi. İkili arasında boğuşma çıktı. 3 dakika sonra olayı fark eden görevliler odanın ışığını yaktı ve kilitli kapıyı açtı. Gözleri kör olan Şahinoğlu duvardan destek alarak odadan çıktı. Dalaklı ise hiçbir şey olmamış gibi odada dolaştıktan sonra yatağına oturdu. Saat 22.42'de hasta bakıcı kapı önüne kadar geldi, ancak odaya girmeye cesaret edemedi. Güvenlik görevlileri 22.45'te odaya girdi. Hastaneye sevk edilen Şahinoğlu'nun gözlerinde kalıcı hasar oluştu.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

SORUŞTURMA BAŞLATILDI AMA..

Bu gelişme üzerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nin raporuna göre paranoid şizofreni hastası olan Dalaklı, doktorunu kız arkadaşı sanıyor ve herkesin gözünde bir perde olduğuna inanıyordu. Koğuş arkadaşının gözlerine de bu nedenle saldırmış ve kör etmişti. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Dalaklı'ya ceza verilmesine yer olmadığına ancak kontrol altında tutulması gerektiğine karar verdi. (Sabah)