Euro
15.4554
0.18%
Dolar
13.5504
0.23%
Altın
791.2850
0.21%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
582.060
-0.36%
3ºC
İstanbul
Açık 3 C

  Arkadaşının kimliği ile evlenen sahte damada 5 yıl istendi

  Adana'da evli ve 5 çocuk babası olmasına rağmen, arkadaşının nüfus cüzdanına kendi fotoğrafını yapıştırarak, resmi nikahla ikinci kez evlenen Ahmet Çiftçi hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
  • 22.09.2014 - 12:35
  Arkadaşının kimliği ile evlenen sahte damada 5 yıl istendi

  Arkadaşının kimliği ile evlenen sahte damada 5 yıl istendi #1

  Tıbbi malzemeler pazarlayan Ahmet Çiftçi, İddiaya göre yaklaşık 1 yıl önce iş için gittiği eczanede teknisyen olarak çalışan H.T.’ye gönlünü kaptırdı. Birkaç ziyaretin ardından Ahmet Çiftçi, genç kıza kendini İsmail Taş olarak tanıtarak arkadaşlık kurdu. Çiftçi, bu sürede kendini İsmail Taş olarak tanıtmaya devam edip, 4 ay süren arkadaşlığın ardından genç kıza evlenme teklifinde bulundu.

  SAHTE ANNE VE BABAYLA KIZI AİLESİNDEN İSTEDİ

  Genç kızın teklifi kabul etmesi üzerine Çiftçi, iki tanıdığını anne ve babası olarak gönderip H.T.’yi ailesinden istedi. Ailenin de onayı üzerine, Ahmet Çiftçi ilaç alma bahanesiyle arkadaşı İsmail Taş’tan aldığı nüfus cüzdanına kendi fotoğrafını yapıştırıp işlemlerini yaptırdıktan sonra, genç kızla 15 Ocak 2014’de resmi nikah kıydırıp düğün yaptı. Çift, Bahçeşehir Mahallesi’nde kiraladıkları evde yaşamaya başladı. Ardından da H.T. hamile kaldı. Nikahsız evli ve 2 çocuk babası olan 22 yaşındaki İsmail Taş, Yüreğir Kaymakamlığı’na giderek çocuk yardımı talebinde bulundu. Görevlilerin kendisinin H.T. ile evli olduğunu söylemesi üzerine İsmail Taş, nikahlı eşi görünen H.T.’nin kim olduğunu araştırmaya başladı. Bunun üzerine H.T.’ye ulaşan İsmail Taş bildiklerini anlattı. Eve gelen Ahmet Çiftçi, gerçek durumu öğrenen H.T.’ye her şeyi itiraf etti. Bunun üzerine H.T., Ahmet Çiftçi hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Gözaltına alınan ve suçunu itiraf eden Çiftçi tutuklandı.

  ''EVLİ OLDUĞUMU BİLİYORDU''

  Nöbetçi mahkemede ifade veren Ahmet Çiftçi, H.T.’nin kendisinin evli olduğunu bildiğini ileri sürerek şunları söyledi: "H.T. ile sosyal paylaşım sitesinde tanıştık. Birbirimize aşık olduk. Birlikte olduk. Kendisi daha sonra hamile olduğunu söyledi. Evli olduğumu biliyordu. Ailesine durumu anlatmak için ’birinden kimlik bul’ dedi. Nikah yapıp ailesini inandırmak için bunu söyledi. Ben de İsmail Taş’ın kimliğini buldum. İsmail, ilaç yazdırmam için kimliğini vermişti. Durumu H.’ye anlattım. H. de ’kim olursa olsun fark etmez’ dedi. H. dışında beni hiç kimse Ahmet Çiftçi olarak bilmiyordu. Düğün eşyalarımızı aldığımız yerde faturaların üzerinde benim ismim yazıyor. ’Bir ay sonra boşanırız İsmail’in kimliğini verirsin’ dedi, çaresiz kalmıştım." Kimliği kullanılan İsmail Taş ise, "Kimliğimi 7- 8 ay önce vermiştim. Nikah kıyacağını söylemedi. Para da almadım. Bir hafta kadar önce kimliğimi geri aldım" diye konuştu.

  ''MİDEM BU KADAR GENİŞ DEĞİL''

  Şu anda 8 aylık hamile olan H.T. ise, Ahmet Çiftçi’nin evli olduğunu bilmediğini, kendisine aşık olduğu için böyle bir yönteme başvurduğunu kendisine söylediğini anlattı. H.T., şöyle dedi: "Evli 5 çocuklu bir adamı eş olarak kabul etmem mümkün değil. Benim mezhebim ve midem bu kadar geniş değil. Evli olduğunu bilseydim, şu anda Ahmet cezaevinde olmazdı."


  Görüş Bildir