Petrol
112.5
0.41%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
472.207
-2.34%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  Atatürk Havalimanı'nda ebola virüsü paniği

  Lagos'tan İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen yüksek ateşli bir yolcu, ebola virüsü paniği yarattı.
  • 12.08.2014 - 11:26
  Atatürk Havalimanı'nda ebola virüsü paniği

  ebola

  Bu sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı'na inen TC-JIL kuyruk tescilli Airbus 330 tipi uçakta bulunan Nijeryalı bir yolcunun ateş şikayeti sonrası uçakta panik yaşandı.

  HAVALİMANINDA EBOLA VİRÜSÜ PANİĞİ

  Afrika'da yeniden gündeme gelen ebola virüsü olabileceği şüphesiyle Lagos'tan iner inmez Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekipler uçağa girdi.Atatürk Havalimanı nda ebola virüsü paniği #2

  HAMİLE OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

  Yolcunun yüksek ateş ve kusma belirtileri üzerine Atatürk Havalimanı'nda bulunan Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü ekipleri kadını ve çocuğu uçak içinden alarak 112 ambulansıyla hastaneye götürdü. Hastanede kadının hamile olduğu ortaya çıktı.

  SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

  "Nijerya’nın Lagos şehrinden İspanya’nın Barselona şehrine giden İstanbul aktarmalı THY uçağı Atatürk Havalimanı’na 12 Ağustos Salı (Bugün) sabah saatlerinde iniş yapmıştır. Uçağın yolcuları arasındaki Nijerya uyruklu 34 yaşındaki bir kadında “yüksek ateş ve kusma” şikayeti olması üzerine Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü Atatürk Havalimanı Sağlık Denetleme Merkezi ile temasa geçilerek söz konusu hastanın uçaktan indirilmeden tedbir amaçlı gözlem altına alınması sağlanmıştır.

  Hasta ve beraberinde seyahat eden 4 yaşındaki çocuğunun ilk muayenesi uçakta yapılarak, 112 Acil Ambulansı ile İstanbul ilimizdeki bir hastanemizde gözlem altına alınmışlardır. Hastanın uzmanlar tarafından muayene ve tetkikleri devam etmekte olup, sağlık durumuyla ilgili ayrıntılı açıklama durumu takiben yapılacaktır.

  Söz konusu hastada şu an için Ebola virüsünün bulunduğunu söylemek mümkün olmamakla birlikte, geldiği ülkenin Nijerya olması sebebiyle Sağlık Bakanlığı olarak en küçük bulguyu dahi dikkatle değerlendirmeye almaktayız."

  Atatürk Havalimanı nda ebola virüsü paniği #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir