Euro
15.5185
1.98%
Dolar
13.6529
1.21%
Altın
783.68
1.2%
Borsa
2.005
1.19%
Bitcoin
705.919
-0.59%
9ºC
İstanbul
Bulutlu 9 C
  Atatürk'ü anma töreninde başörtüsü polemiği - İzle

  Atatürk'ü anma töreninde başörtüsü polemiği - İzle

  İzmir'de tören alanında başörtülü öğrenciye sözlü tacizde bulunuldu.
  • 10.11.2011 - 15:16

  Atatürk ü anma töreninde başörtüsü polemiği - İzle #1

  İzmir'de düzenlenen Atatürk'ün 73. ölüm yıldönümü anma töreninde bir üniversite öğrencisi, sözlü tacize uğradı. Mağdur olarak ağlayan kız öğrenciye, bir Kıbrıs gazisi sahip çıkarak teselli etti.

  "BURADAN GİTMENİ İSTİYORUM"

  Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende "Atatürkçü" olduğunu iddia eden bir kadın, başörtülü bir kız öğrenciye sözlü tacizde bulundu. Hizmet Gönüllüleri Konfederasyonu tarafından çelenk koyulması sırasında öğrencinin yanına yanaşan kadın, "Senin buradan gitmeni istiyorum." dedi.

  Kimliğini açıklamak istemeyen kadın, çevrede bulunanların tepki göstermesi üzerine, "Bu insanların karşı devrimin bir ürünü olduğunu göremiyorsanız, sizinle konuşacak hiçbir şeyim yok." dedi.

  Bir vatandaş, "Herkes giyiminde hür değil mi?" sorusunu yöneltti.

  Saldırgan kadın ise, "Hürriyet bu mu? Karşı devrimin simgesini kabul etmek mi hürriyet? Ben etmiyorum o zaman." diyerek alandan hızla uzaklaştı.

  İŞTE KAMERALARA YANSIYAN O ANLAR

  "ATATÜRK'Ü BU HALE GETİRDİLER"

  Bu sırada gözyaşlarına hakim olamayan N.N.E. isimli üniversite öğrencisinin yanına gelen bir Kıbrıs gazisi, "Ne mutlu sana, tebrik ediyorum. O terbiyesizlik yapıyor. Öyle şey mi olur, Atatürk başörtüsüne karşı değildir. Bunun gibi pis insanlar, Atatürk'ü bu hale getirdi. Hayır kızım, sen o yönden rahat ol." şeklinde teselli etmeye çalıştı.

  Genç kız ise, "Anlamıyor, anlamak istemiyor. Biraz saygılı olsa konuşmama izin verirdi. Atatürk'ü din düşmanı gösteren insanlar bunlar. Atatürk'ün annesi ve eşi de başörtülüydü. Bunu rejime bağlamanın ne anlamı var? İnsanların inançlarını böyle küçümsemek kime ne fayda verir? Sanki sadece kendisinin Atatürk'ü, o benim de atam." diyerek duygularını dile getirdi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir