Aydın'da polis memuru silahlı saldırıda ağır yaralandı

e

Olay, bugün saat 09.15'te, çoğunlukla Roman vatandaşların yaşadığı Yeni Mahalle Uzun Sokak'ta meydana geldi. Germencik İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Serdar Mutluer, hırsızlıktan hakkında yakalama kararı bulunan G.G.nin evine gitti.

4 kişinin içinde bulunduğu ekip otosundan yalnız inip evin bahçesine yürüdüğü sırada polis memuru Mutluer'in üzerine, iddiaya göre, zanlıyla aynı isme sahip babası G.G. tarafından av tüfeğiyle ateş açıldı.

POLİS, AĞIR YARALANDI

Kasığından yaralanan Mutluer'i meslektaşları ateş hattından uzaklaştırıp bölgeye sağlık ekiplerini çağırdı. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri, ilk müdahalede bulunduğu polis memuru Serdar Mutluer'i ambulansla Aydın Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Ağır yaralanan ve çok kan kaybeden Mutluer için telsizden 'A RH pozitif' kan talep edildi.

POLİSLERİN BEKLEYİŞİ SÜRÜYOR

Meslektaşları kan vermek için hastaneye akın etti. Polis ekipleri ev ve sokakta çevre güvenliği için önlem alırken Özel Harekat Şubesi'nden de destek istendi. Sokağa gelen özel harekat polisleri, evin etrafını çevirdi. Baba ve oğlunun teslim olması için çağrı yapılmaya başlandı. Evin önündeki bekleyiş sürüyor.