Babasının kabul etmediği bebek kimliksiz kaldı
İHA

Eskişehir’de evlilik dışı birliktelik sonucu çocuğu olan yabancı uyruklu 41 yaşındaki Dilara Ziyadova, bebeğin babasına ulaşamadığı için çocuğuna kimlik çıkartamıyor.

Kimliği olmayan çocuğunu rahatsızlandığında hastaneye bile götüremediğini belirten Ziyadova, yetkililerden yardım istediğini belirtti.

''NEREYE GİTSEK KİMLİK İSTİYORLAR, BEBEĞİMİN KİMLİĞİ YOK''

Bebeğinin babasına ulaşamayan Ziyadova, "Ben girdi-çıktı yaptırmak için havalimanına gelmiştim. Ondan sonra orada yanıma bir adam geldi, tanıştı yardım edeceğim diye. Oturma iznimi yapmam için yardım etti. İki kere görüştük, bir kere beni arabasıyla Göç İdaresi'ne bıraktı. Orada işlemleri yaptık oturma iznim için sonra beni otele götürdü ve olay başıma geldi. Bana evli olduğunu söylemedi. Ben hamile olduğumu geç öğrendim. Bilmiyordum hamile olduğumu, kan tahlilinden öğrendim. Geç oldu, mayıs ayında öğrendim. Mecbur doğurmak zorunda kaldım. Şu an bebeğimi kontrol ettiremiyorum, doktor kimliği olmadığı içi ücret istiyor. Nereye gitsem kimlik istiyorlar, bebeğimin kimliği yok. Babası olan kişi, bebeği kabul etmiyor. 'Benden değil, benim değil bu çocuk' diyor. Konuşamadım, aradım açmadı, sonra baktım telefonumu engelledi. Tanıdık bir kişiyle 'Karım duyarsa yuvam bozulacak' diye haber göndermiş. Beni ve bebeğimi tehdit etti. Daha sonra 'Tamam yardım edeceğim, bebek yürüyene kadar, ama karıma haber verirsen, karım duyarsa seni öldüreceğim' demiş." dedi.

Babasının kabul etmediği bebek kimliksiz kaldı

''BENİM BEKLENTİM, BEBEĞİME KİMLİK ÇIKARTMAK''

Bebeğine kimlik çıkartamadığını ve hastaneye gidecek parasının olmadığını belirten Ziyadova, "Benim başıma bir olay geldi, hata yaptım. Şimdi bebeğimin kimliği yok, kimlik çıkartmam lazım. Bebeğimin babası olan kişiye ulaşamıyorum. Benim beklentim, bebeğime kimlik çıkartmak. Kimliği olmasını istiyorum. Çünkü nereye gidersem kimlik istiyorlar, kontrollerini yapamıyorum. Aşılarını yapamıyorum. Göz kontrolünü yapamadım, kimlik istediler. Kimlik olmadığı için ücret istiyorlar. Param olmadığı için yaptıramadım. Ben kimlik için kadın derneklerinden yardım istiyorum. Benim o adamla işim yok, ama biliyorum nerede çalıştığını. Gerekirse bulacağım, polise haber vereceğim, mahkemeye vereceğim. Ben Türkiye Cumhuriyeti yetkililerinden yardım istiyorum. Bebeğime sahip çıkmak istiyorum." şeklinde konuştu.

Babasının kabul etmediği bebek kimliksiz kaldı

Babasının kabul etmediği bebek kimliksiz kaldı

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)