Petrol
89.16
0.34%
Euro
18.2307
0.02%
Dolar
18.5357
-0.08%
Altın
1.01
-0.28%
Borsa
3392
0.00%
Bitcoin
366.833
1.84%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C
  Bahçeli, 15 Temmuz sonrasını değerlendirdi

  Bahçeli, 15 Temmuz sonrasını değerlendirdi

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, FETÖ terör örgütünün elebaşı Gülen'in Öcalan'ın ruh ikizi olduğunu söyledi.
  • AA
  • 12.09.2016 - 11:44

  Bahçeli, 15 Temmuz sonrasını değerlendirdi #1

  Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, bugünün hem Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe teşebbüsünün 60'ncı günü, hem de 12 Eylül 1980 darbesinin 36'ncı yıldönümü olduğunu anımsattı.

  Bahçeli, "Milletimiz ittifakla benimsemiştir ki, Pensilvanya'da mukim hoca görünümlü hain, vaiz unvanlı vandal fitnenin merkezi, İmralı canisinin ruh ikizidir." dedi.

  Türk milleti yakın tarihinin en buhranlı günlerinden geçtiğini belirten Bahçeli, şöyle devam etti:

  "TÜRK TARİHİ BÖYLE SOYSUZ BİR İHANET ÇETESİ AZ GÖRÜR"

  "Türk devletinin her kademesine sızmış, sosyal ve ekonomik hayatın her hücresine nüfuz etmiş bir terör örgütü, din kisvesine bürünerek, himmet ve hikmet kılıfı altında Türkiye'ye büyük bir ihanet ve düşmanlığın faili olmuştur. Fetullahçı Terör Örgütü , Türk milletinden intikam alma yarışına giren zalimlere piyonluk yapmış, onlar adına kurşun atmış, zulüm yapmış, tuzak kurmuş, küresel mahfillerde kurulan kirli oyunlara figüranlık görevini üstlenmiştir. Türk tarihi böylesine soysuz, köksüz ve satılmış bir ihanet çetesine çok az tesadüf etmiştir."

  Darbe girişiminin milletin hayranlık verici uyanışıyla püskürtülmesine rağmen Türkiye'nin 60 gündür diken üstünde, bıçak sırtında ve korku kapanında olduğunu vurgulayan Bahçeli, şu görüşlere yer verdi:

  "Milletimizin tereddütle bezenmiş, tedirginlikle harmanlanmış bekleyişi maalesef artarak sürmektedir. FETÖ'nün girmediği alan, yerleşmediği kesim, tahrip etmediği manevi miras ve emanet neredeyse kalmamıştır. Türk milleti organize, kolektif, acımasız, hiçbir değer tanımayan, hiçbir vicdan ölçüsü taşımayan çok boyutlu terör saldırısıyla karşı karşıya olduğunu 15 Temmuz'da çok açık görmüştür. PKK'nın siyam ikizi olan FETÖ, yüce dinimizin arkasına saklanarak Türkiye'ye görülmemiş, duyulmamış, eşine az rastlanır bir düşmanlığın tetikçiliğine soyunmuştur. Kendilerine cemaat ve hizmet hareketi diyen karanlık örgüt, gerçek manada cinayet ve hıyanet şebekesi olduğunu gizleyememiş, sonunda da yakayı ele vermiştir."

  "HOCA GÖRÜNÜMLÜ HAİN"

  Bahçeli, 15 Temmuz'da Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm kurum ve kurallarının yanı sıra Türk milletinin tamamının da suikasta uğradığını belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

  "15 Temmuz'da Türk askeri görünümlü alçaklar millete silah doğrultmuş, bu aziz vatanı gözü dönmüşçesine bombalamışlardır. Türkiye 60 gündür sarsıntı geçirmektedir. Türk milleti 60 gündür kaygılı ve güvencesiz bir haldedir. FETÖ, Türkiye'nin devlet ve toplum hayatını rehin almakla kalmamış, en az 10 yılımızın kaybına hizmet etmiştir. Tahribatın vahim sonuçları her yerde, her seviyededir. Yıkımın derin izleri her taraftan, her yönden görülmektedir. FETÖ, Türk düşmanlarının PKK ile birlikte en vahşi uşağıdır. Bu kanlı cephenin amacı Türkiye'yi baştan ayağa karıştırmak, iç savaşa sürüklemek, bölünüp parçalanmasını temin etmektir. Yıllarca PKK dışardan, FETÖ içerden, IŞİD ve diğer terör örgütleri çevreden eş zamanlı saldırı düzeneğine geçmişler, birbirleriyle koordineli şekilde haçlı kalıntıları tarafından hazırlanmış işgal planlarını icrayla görevlendirilmişlerdir. Şurası kesindir ki, 15 Temmuz Anadolu'nun yeni bir istila teşebbüsüdür. Bu hain teşebbüsün sözde yerli maşaları devletin mahremine kadar sokulmuşlardır. Küresel hesaplar, bitmeyen paylaşım mücadeleleri hem komşu halkları hem de aziz milletimizi tehdit ederken, buna müzahir hareket eden münafık ve müşrik FETÖ, efendilerinin emrini uygulamak amacıyla devreye girmiştir. Milletimiz ittifakla benimsemiştir ki, Pensilvanya'da mukim hoca görünümlü hain, vaiz unvanlı vandal fitnenin merkezi, İmralı canisinin ruh ikizidir."

  "Türkiye'nin çökmesi, çözülmesi, çürüyüp etnik ve mezhep temelli çatlaması hususunda FETÖ ve PKK'nın çok net bir şekilde zalimlerin kullanımında sahaya sürüldüğüne" dikkati çeken Bahçeli, 15 Temmuz gecesi yaşananların bunun bir sonucu olduğunun altını çizdi.

  "MAZLULARIN HAYATLARINA KAST ETTİLER"

  "Masa başında Türklüğe ve Müslümanlığa idam hükmü yazanlar vicdansızca, ahlaksızca FETÖ ve PKK'yı kukla gibi yönetmişlerdir. Bunlar kin ve garezi teşvik etmiş, katliam ve vahşeti özendirmişlerdir. Mazlumların hayat ve varlık haklarına kast etmişlerdir." ifadelerini kullanan Bahçeli, açıklamasını şöyle sürdürdü:

  "TÜRK İSLAM ALEMİ SÜREKLİ KAN KAYBETMEKTE"

  "Terörizmi, içinde bulunduğumuz bereketli toprakları sömürmenin, sınırları değiştirmenin, insanları birbirine düşürmenin, huzuru katletmenin vasıtası görenler; FETÖ, PKK ve IŞİD caniliğine umut bağlamışlardır. Bugüne kadar verdiğimiz şehitlerin vebali bu kanlı örgütlerin sırtındadır. Ne üzücü bir gerçektir ki, Türk-İslam alemi sürekli kan kaybetmekte, teröre karşı ortak bir cephe açamamaktadır. Tehditler sürekli derinleşip genişlemektedir. Yaşadığımız onca hadise ve şahit olduğumuz onca kanlı vaka, küresel operasyonların bölgemizde sürdürdüğü kumpaslar halkasının bir parçasıdır. Sahnelenen acıdır, gösterime giren vahşettir, ısrarla gündemde tutulan parçalanma ve bölünme projesidir. Dört parçalı Kürdistan ihalesi yapılmış, küresel ve bölgesel terör işletmecileri hevesle faaliyete koyulmuşlardır. Silahlı terör çeteleri, yüce dinimizi istismar eden ölüm taburları, bu amaçla geleceğimizi karartmaya kalkışmışlardır. Hiç kuşku yok ki FETÖ bunlardan birisidir. Ancak FETÖ ile mücadele edilirken yüzeyde kalınmakta, çok sayıda mağduriyet yaşanmaktadır. Hala 'Yurtta Sulh Konseyi' isimli ihanet oluşumunun elebaşları konusunda milletimize doyurucu ve tatmin edici bir açıklama yapılmamıştır."

  Bahçeli, 15 Temmuz kanlı darbe girişiminden sonra yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnamelerle 50 bini aşkın asker ve sivil memurun ihraç edildiğini, pek çoğunun da açığa alındığını anımsatarak, yıllar içinde devlete yuvalanan FETÖ mensuplarının sayısının 93 bin civarında olduğu iddialarına yer verdi.

  "Elbette kim suçluysa, ihanete kimler teşne ve tarafsa adli ve idari tasarruf gecikmeden yapılmalıdır. Fakat uygulamalarda hukukun ihlal edildiğine, suçsuz ve günahsız vatandaşlarımızın uyduruk, isimsiz ve imzasız ihbarlarla gözetim altına alındıklarına veya işlerinden olduklarına dair yaygın bir kanaat hakimdir." ifadesini kullanan Bahçeli, "Bunun yanında kripto paraleller ise hala saklanmakta, iftira çarkını döndürmektedir. Bu itibarla FETÖ ile hiçbir bağ ve bağlantısı olmayan kişiler suçlanmakta, karalanmakta, eziyet çekmektedir. 'Yurtta Sulh Konseyi' piramidinin en üstünde bulunan siyasi, askeri, ekonomik ve diğer alanlarındaki ayakları henüz ortaya çıkarılmamıştı." değerlendirmesini yaptı.

  "AĞACA BAKILIRKEN ORMANIN GÖZDEN KAÇIRILMASI"

  "Ağaca bakılırken ormanın gözden kaçırılması, sisli ve şaibeli ortamda darbenin siyasi uzantılarının gözardı edilmemesi" uyarısında bulunan Devlet Bahçeli, "15 Temmuz darbe teşebbüsünün lider kadrosunun, siyasetteki ana damarının kimlerden teşekkül ettiği derhal açıklığa kavuşturulmalıdır. Bu ihanetin tepe isimleri tespit edilerek, tarihi ve hukuki hesaplaşma kalıcı olarak sağlanmalıdır. Tam bir aidiyeti belirlenmeden alt düzeydeki memurlarla uğraşmak, toplumu sürekli korku ve tehdit kuşağında tutmak, hak kayıplarıyla ilgili telafi edici çalışmaları geciktirmek sosyal maliyeti yüksek bir yanlış olacaktır. Buna da hiç kimsenin hakkı yoktur." açıklamasında bulundu.

  MHP Genel Başkanı Bahçeli, şunları kaydetti:

  "At izinin it izine karıştığı, samimiyetle kabul ediliyorsa, açığa alma konusunda sürdürülen yarışın gaflet olduğu da benimseniyorsa, bu durumda darbenin üst yapılanmasının deşifresi konusunda ısrarla ayak sürünmesinin de hiçbir şekilde inandırıcılığı ve meşruiyeti bulunmayacaktır. Bu kapsamda, milletimiz Yurtta Sulh Konseyi'nin ileri gelenlerini, arka plandaki zirve yüzleri isim isim, unvan unvan bilmek ve öğrenmek istemektedir. Hükümetin oyalanması, zamana oynaması anlamsız ve beyhudedir. 15 Temmuz darbe teşebbüsü gerçekleşmiş olsaydı Türkiye'nin yönetimini devralacak sivil görünümlü darbecilerle hesaplaşma geciktiği müddetçe, masumların feryatları kulak ardı edildiği sürece milli vicdan belini doğrultamayacak, adalete ve devlete olan güven tamir edilemeyecektir. AKP hükümetinin FETÖ ve diğer terör örgütleriyle mücadelesine parti olarak sonuna kadar destek vermekle birlikte, hakkı yenmiş, mağduriyete uğramış her insanımızın yanında kararlılıkla duracağımızdan, onların sözcüsü olacağımızdan hiç kimsenin şüphesi de olmamalıdır. 15 Temmuz'un üzerinden geçen 60 günlük sürede hala istikrarın temin edilememesinden, hala toplumun korkuya mahkum olmasından büyük endişe duyduğumuzu ifade ediyor, bunun süratle düzeltilmesini ümit ve temenni ediyorum."


  Görüş Bildir