Bakan Mehdi Eker'in akrabası 4 çocuğuyla kayıp

Bakan Mehdi Eker'in akrabası 4 çocuğuyla kayıp

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in, Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde yaşayan akrabası olan Gevher Atlı (35), 4 çocuğu ile ortadan kayboldu. Polis ve jandarma kayıp anne ve çocuklarını 5 gündür arıyor. Türkiye'de bir anne daha çocukları ile ortadan kayboldu. Diyarbakır'ın Bismil İlçesi Akpınar Mahallesi'nde yaşayan Gevher Atlı (35), çocukları Bariya (15), Rozerin (13), Doğan 12) ve Umut (8), 9 Ağustos günü ortadan kayboldu.

Seyyar satıcılık yapan eşi İrfan Atlı ile 18 yıllık evli olan ve zaman zaman ailevi sorunlar yaşayan genç kadın ve çocukları sırra kadem bastı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker 'in uzaktan akrabası olduğu öğrenilen Gevher Atlı, yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadı. Ailenin durumu polis ve jandarmaya haber vermesi üzerine yurt çapında arama başlatıldı. Ancak anne ve Gevher ve çocuklarından haber izine rastlanmaması tedirginliğe yol açtı. Kaçırma olayından sonra tedirgin olan aile yaşananlar konusunda Diyarbakır'da bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'i haberdar etti.

JANDARMADAN SONRA ŞEYH'TEN YARDIM İSTENDİ

Ablasının hayatında endişe duyduklarını söyleyen Eşref Çeker , "Kaçırıldı mı, yoksa kandırılıp götürüldü mü bilmiyoruz. Ablam eşi ile daha önce sorunlar yaşamıştı. Ancak evden kaçma gibi bir durumu olmamıştı. Okuma yazması olmadığından tek başına bir yere gideceğini düşünmüyoruz. Kandırılmış olma ihtimali üzerinde duruyoruz. Polis ve jandarmaya başvuru yaptık. Gidebileceği bütün yerleri aradık. Sonuç almayınca şeyhe gitti. Şeyh ablamın '3 kadın tarafından tutulduğunu, çocukların ise başka bir yerde olduğunu' söyledi. Duyarlı vatandaş ve devlet yetkililerinden yardım bekliyoruz" dedi.