Dolar
8.1695
1.0651%
Euro
9.6707
1.2405%
Altın
1910.22
0.4242%
Borsa
1152.63
0.7147%
G. Altın
501.642
1.4561%
Bitcoin
111676.79
5.3607%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 20 C
  Süleymanoğlu'nun ezeli rakibi Leonidis cenazedeydi

  Süleymanoğlu'nun ezeli rakibi Leonidis cenazedeydi

  Milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu'nun cenazesine katılanlar arasında en büyük rakibi Valerios Leonidis de vardı.
  • 19.11.2017 - 12:20

  Milli gururumuz Naim Süleymanoğlu ile Atlanta Olimpiyatları'nda karşı karşıya gelen uluslararası sporculardan Yunan Valerios Leonidis'in, maddi imkanı olmadığı için cenazeye katılamayacağını açıklaması üzerine Gençlik ve Spor Bakanlığı harekete geçti. Yunan sporcu, Bakan Bak'ın talimatıyla cenazeye davet edildi.

  Süleymanoğlu nun ezeli rakibi Leonidis cenazedeydi #1

  NAİM'İN TABUTUNU ÖPTÜ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın davetiyle ezeli rakibi Naim Süleymanoğlu'nun cenazesine katılan Valerios Leonidis, duygusal anlar yaşadı. Gözyaşlarına hakim olamayan Leonidis, ezeli rakibini son yolculuğuna tabutunu öperek uğurladı.

  Süleymanoğlu nun ezeli rakibi Leonidis cenazedeydi #2

  Süleymanoğlu'nun ezeli rakibi Leonidis cenazedeydi- VİDEO

  YUNAN RAKİPTEN TÜRKÇE TAZİYE

  Leonidis, Süleymanoğlu'nun vefatıyla derin üzüntü yaşadığını söyledi. Ünlü sporcu, baş sağlığı mesajını Türkçe vererek "Allah rahmet eylesin" dedi, "Sadece Türkiye için değil tüm dünya adına Naim'in ölümü bir kayıptır." diye konuştu.

  Süleymanoğlu nun ezeli rakibi Leonidis cenazedeydi #3

  "GELMEK İSTİYORUM"

  İstanbul'da düzenlenecek cenaze törenine katılıp katılmayacağıyla ilgili Valerios Leonidis, "Aslında gelmek istiyorum. Ekonomik olarak pek iyi durumda değilim. Bu yüzden bireysel gelmem oldukça zor. Ancak Türkiye'de yetkili makamlardan bir davet, kolaylık olursa katılmayı çok isterim. Orada olup Naim'e son kez veda etmek istiyorum." demişti.

  Süleymanoğlu nun ezeli rakibi Leonidis cenazedeydi #4Valerios Leonidis (Solda)

  BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ

  Leonidis'in açıklamalarından sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı harekete geçti. Bakan Osman Aşkın Bak’ın özel talimatıyla cenaze törenine davet edildi. Leonidis, Türkiye’nin davetini kabul ederek bugün sabah 07.00 uçağı ile Yunanistan’tan Türkiye’ye geldi. Yunan halterciye, İstanbul'da Dünya Şampiyonu Milli haltercilerimiz Sunay Bulut ve Halil Mutlu eşlik etti.

  Süleymanoğlu nun ezeli rakibi Leonidis cenazedeydi #5

  1996'DA KARŞI KARŞIYA GELMİŞLERDİ

  Karaciğer yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden Milli atlet Naim Süleymanoğlu ile Yunan Valerios Leonidis arasında 1996 Atlanta Olimpiyatları'nda meydana gelen kapışma nefesleri kesmişti. Üst üste dünya rekorlarının kırıldığı mücadele, izleyenlere unutulmaz anlar yaşatmıştı.

  Leonidis “Naim’in öldüğü haberini duyunca yıkıldım. Ben büyük bir dostumu, dünya da çok büyük bir sporcuyu kaybetti. Öldüğüne hâlâ inanamıyorum.” dedi.

  Gururumuz Süleymanoğlu son yolculuğuna uğurlandı- GALERİ

  "DÜNYANIN EN İYİ SPORCUSUYDU"

  Leonidis, halteri bıraktıktan sonra Naim ile pek çok kez görüştüklerini, iyi dost olduklarını, Türk ve Yunan halklarının dostluğu için de birlikte etkinliklerde bulunduklarını belirtti ve şöyle dedi: “Dünyanın en iyi sporcusuydu. Dünyada bir eşi yok. Bundan sonra da gelir mi? Çok zor.”

  Süleymanoğlu nun ezeli rakibi Leonidis cenazedeydi #6

  Süleymanoğlu nun ezeli rakibi Leonidis cenazedeydi #7

  Süleymanoğlu nun ezeli rakibi Leonidis cenazedeydi #8

  Görüş Bildir