BBP Çağdaş Eğitim Koleji'ni ağırladı

BBP Çağdaş Eğitim Koleji'ni ağırladı

Ziyarette konuşan Çağdaş Eğitim Koleji A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özbilen, "Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nu yakından tanıma fırsatım oldu. Kendisi Türk-İslam aleminin sevgi ve saygısını kazanmış dürüst bir siyasetçi, aynı zamanda büyük bir dava adamıydı. Milletimiz ve bizler için büyük bir kayıptır. Kazanın aydınlatılamamış olması da ayrıca üzülmemize sebep olmaktadır. Sizlerin şahsında bütün BBP camiasını dik duruşunuz ve şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun çizgisinden sapmadan sizlere kalan bu büyük mirasa layığı ile sahip çıkmanızdan dolayı tebrik ediyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum"dedi.

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren BBP İzmir İl Başkanı Bereket ise şöyle konuştu:

"Camia olarak sizleri yakından takip etmekteyiz. Birçok arkadaşımızın çocuğu sizlerin kurumunda eğitim görmektedir. Eğitim sisteminiz ve öğrencilerinizin başarılarından dolayı sizleri kutlarım. Ülkemizde sizler gibi milliyetçi, maneviyatçı gençler yetiştiren eğitim kurumlarına ihtiyaç vardır."

"DERSHANELER KAPATILMAMALI"

Dershanelerin kapatılması konusuna ilişkin görüşlerini de paylaşan Bereket, "Bu sistemde gençlerin üniversiteyi kazanma şansı dershane desteği olmadan çok düşük. Öncelikle eğitim sistemindeki yanlışlıkların ve eksikliklerin düzeltilmesi gerekmektedir. Eğitim sistemini ve üniversiteye giriş şartlarını düzenlemeden dershaneleri kapatmanız demek insanları çocuklarına özel ders aldırarak çok daha maliyetli bir yükün altına sokmak demektir" ifadelerini kullandı.