Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
580.156
-1.83%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Beyşehir Gölü, Konyalıların akınına uğruyor

  Konya Ovası'ndaki Beyşehir Gölü sahili, Antalya sahillerini aratmıyor. Özellikle hafta sonları Karaburun Plajı'na giden Beyşehirliler, gölde yüzüp, sahilde güneşleniyor.
  • DHA
  • 23.07.2020 - 10:49
  Beyşehir Gölü, Konyalıların akınına uğruyor

  Konya'nın güneyinde yer alan Beyşehir ilçesindeki gölün güneyinde ve batısında Toros Dağları, doğusunda volkanik Erenler Dağı, kuzeybatısında ise Anamas ve Sultan dağları bulunuyor.

  Balıkçılığın yapıldığı, yaklaşık 656 kilometrekarelik yüz ölçümüne sahip Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü çevresinde de 3 plaj var.

  En uzun plaj olan Karaburun ise Antalya sahillerini aratmıyor.

  Beyşehir Gölü, Konyalıların akınına uğruyor #1

  KAMP YAPMA FIRSATI

  Gölün suyunda serinleyen Beyşehirliler, aynı zamanda meşe ormanları arasında kamp yapma olanağı da buluyor.  Koronavirüs salgını nedeniyle gerekli tüm tedbirler alınarak hazırlanan Karaburun Plajı'nda, şezlong ve şemsiyeler sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yerleştirildi. Görevliler de sık sık sosyal mesafe kurallarını ihlal edenleri uyarıyor.

  Beyşehir Gölü, Konyalıların akınına uğruyor #2

  “KONYA'NIN DENİZİ”

  Plaja gelen tatilciler gölde, denizdeymiş gibi hissettiklerini söyledi. Gölün Konya'nın denizi olduğunu belirten Hilmi Kıyak, “Burası Konya'nın denizi sayılır. Konya'nın ilçeleri birbirine yakın olduğu için halk bu sıcakta serinlemek için buraya geliyor. Antalya yerine, Beyşehir Gölü'nü tercih ediyoruz.” dedi.

  Beyşehir Gölü, Konyalıların akınına uğruyor #3

  Beyşehir Gölü, Konyalıların akınına uğruyor #4

  Beyşehir Gölü, Konyalıların akınına uğruyor #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir