Tekirdağ'da uçak düştü

Tekirdağ'da uçak düştü

Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi İlçesi 2.5 mil açıklarında kötü hava şartları nedeniyle iki kişilik özel bir uçak düştü. Uçakta öğretmen pilot Hikmet Aral ve Prestige Group Sinemaları'nın Kurucusu ve İşletme Sahibi Lisa Şener'in bulunduğu öğrenildi.

SON DAKİKA: 2 pilotun cesetlerine ulaşıldı

İstanbul Hazerfen Havaalanı'ndan kalkıp Balıkesir Edremit'e gitmekte olan iki kişilik özel bir uçak, hava muhalefeti sebebiyle denize düştü. Uçaktaki yolcuların bir erkek bir bayan olduğu belirtildi. Uçağın parçalarının denizin üstünde olduğu ve sahil güvenlik tarafından kurtarma çalışmalarının sürdürüldüğü kaydedildi.

2 KİŞİLİK UÇAK

Daha önce ilçe belediye başkanı ve kaymakam tarafından helikopter düştüğü belirtilmişti. Yapılan araştırma sonrası düşenin helikopter değil, 2 kişilik uçak olduğu anlaşıldı.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

ARAMALAR SÜRÜYOR

Marmara Ereğlisi'nin iki mil kadar açığında düşen eğitim uçağı hakkında Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek açıklama yaptı.

LİSA ŞENER'İN KONUK OLDUĞU PROGRAMDAN GÖRÜNTÜLER

Uçakta bulunan iki pilotu arama çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Kemelek, "Sahil Güvenlik ekiplerimizin arama çalışmaları hala devam etmektedir. İstanbul Hezarfen havaalanından kalkıp Balıkesir-Edremit'e doğru giden eğitim uçağı Marmara Ereğlisi'nin iki mil kadar açığında düşmüştür. Sahil Güvenlik ekiplerimiz uçağın kanat parçalarına ulaştılar. Uçakta bulunan iki pilot Lisa Şener ve Hikmet Aral'ı arama çalışmalarımız devam etmektedir." dedi.

TÜRKİYE'NİN İLK KADIN İŞJETİ PİLOTUYDU

Habertürk turizm ve havacılık programı Airport Genel Koordinatörü Güntay Şimşek, Lisa Şener'in Türkiye'nin ilk kadın işjeti pilotu olduğunu söyledi.

Lisa Şener ile Aiport programında ilk röportajı yaptıklarını belirten Güntay Şimşek, "Lisa Şener, hayatında yeni bir dönem açmak istiyordu. Anadolu'nun değişik yerlerindeki işyerlerine kendi uçağıyla gitmek, normal hava trafiği ve hava limanlarında zaman kaybetmek istemiyordu. Kendi uçağıyla uçmak onun için çok güzel bir duyguydu. Uçmayı dünyaya bir çocuğu getirmek ve yeniden doğmak olarak tarif ediyordu" dedi.