Dolar
7.8952
0.2094%
Euro
9.3207
0.4873%
Altın
1907.08
0.1675%
Borsa
1209.65
0.355%
G. Altın
483.95
0.3402%
Bitcoin
93207.43
0.496%
18ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 18 C
  Bolu Belediyesi'nin izinsiz yaptığı duvar resimleri kaldırıldı

  Bolu Belediyesi'nin izinsiz yaptığı duvar resimleri kaldırıldı

  Bolu Belediyesi tarafından TEM Otoyolu Batı Gişeleri girişi üzerindeki duvarlara yaptırılan devlet büyüklerine ait duvar resimleri, izinsiz olduğu gerekçesiyle kaldırıldı.
  • İHA
  • 16.10.2020 - 08:57
  • Güncelleme : 16.10.2020 - 08:57

  Bolu Belediyesi tarafından, geçtiğimiz aylarda Paşaköy mevkiinde bulunan TEM Otoyolu Batı Gişeleri mevkii üzerinde bulunan duvarlara, devlet büyüklerinin duvar resimleri yapıldı.

  Mustafa Kemal Atatürk, Alparslan Türkeş, Necmettin Erbakan, Turgut Özal gibi devlet büyüklerinin olduğu duvar resimleri, izinsiz olduğu gerekçesiyle karayolları ekipleri tarafından yeniden boyanarak kaldırıldı.

  Trafik ve asayiş ekiplerinin güvenlik önlemi altında resimleri kaldırılması, siyasi parti temsilcileri ve belediye yetkilileri tarafından tepkiyle karşılandı.

  Bazı vatandaşlar da Mustafa Kemal Atatürk resmi önünde bekleyerek nöbet tuttu.

  "KİME NE ZARARI VAR"

  Duvar resimlerinin kaldırıldığını duyarak olay yerine gelen Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, “Şehrin girişini güzelleştirelim diye devlet büyüklerimizin resmini portre ettik. Çok da memnun kaldık. Hiçbir siyaset gütmeden vefat etmiş devlet büyüklerimizin resmi var. Bir zarar görmesin diye camla kaplama yaptırdık. Hem kaplamayı bize sormadan, tebligat yapmadan kırmışlar. Burada kaç ay boyunca sanatçılar çalıştı. Necmettin Erbakan’ın resmini boyamışlar. Kime ne zararı var. Niye boyuyorlar anlamak mümkün değil.” dedi.

  Bolu Belediyesi duvar

  Bolu Belediyesi'nin izinsiz yaptığı duvar resimleri kaldırıldı ViDEO

  VALİ ÇALIŞMAYI DURDURDU

  Gece saatlerinde olay yerine gelen Bolu Valisi Ahmet Ümit ise, “Bu görüntülerin 2918 sayılı trafik kanunu ve diğer ilgili mevzuat çerçevesinde ilgili kurum olan karayollarından izin alınmadan ifade edildi. Gerekçe olarak bu duvardaki resimlerin karayolunun güvenliğini tehlikeye düşürdüğü söylendi. İnsanlar doğal olarak hepsi sevilen şahsiyetler. Geçerken insanların dikkatini çekmek suretiyle trafik kazasına sebebiyet olabileceği değerlendirilerek karayolları yetkilileri tarafından resimlerin duvarlardan kaldırılması yönünde talimat verildiğini öğrendik. Bu çerçevede karayolları ekipleri bir çalışma başlattı ama çalışmayı durduracağız. Konunun gerekli kurumlar tarafından gerekli işlemler yapılmak suretiyle çözülmesi yolunun deneyeceğiz. Şu anda büyütülecek bir sorun yok.” şeklinde konuştu.

  Bolu Belediyesi duvar

  Bolu Belediyesi duvar

  Bolu Belediyesi duvar

  Bolu Belediyesi duvar

  Bolu Belediyesi duvar

  Bolu Belediyesi duvar

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir