Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
473.573
-1.15%
19ºC
İstanbul
Bulutlu 19 C

  Bolu'da inek üçüz doğurdu

  Bolu'da hayvancılık yapan Neslihan Ergaş'a ait 'Ak Fatma' isimli inek üçüz doğurdu. Ergaş, "İnek önceden ikişer doğuruyordu, üçüz olunca biz de şaşırdık" dedi.
  • DHA
  • 27.01.2022 - 06:38
  • Güncelleme : 27.01.2022 - 09:11
  Bolu'da inek üçüz doğurdu

  Bolu'nun Mengen ilçesi Gökçesu Beldesi'ne bağlı Şahbazlar Köyünde hayvancılık yapan Neslihan Ergaş'ın 'Ak Fatma' ismini verdiği inek üçüz doğurdu.

  "ÜÇÜZ DOĞURUNCA BİZ DE ŞAŞIRDIK"

  İneği üçüz doğurunca şaşırdığını ifade eden Neslihan Ergaş, durumun hemen Mengen İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne haber verdi. İneğinin daha önce iki defa ikiz doğurduğunu ama ilk defa üçüz doğurduğunu ifade eden Ergaş, "İnek doğuruyordu ama ikişer ikişer doğuruyordu. Üçüz olunca biz de şaşırdık. Seviyorum, bakıyorum" dedi.

  Ergaş, ikisi dişi, biri erkek olan buzağılarına 'Halime', 'Fadime' ve 'Ceyhan' ismini verdi.

  Bolu'da inek üçüz doğurdu VİDEO

  Bolu da inek üçüz doğurdu #1

  "10 YILLIK GÖREVİM BOYUNCA İLK DEFA BÖYLE BİR OLAYLA KARŞILAŞIYORUM"

  İneklerin küpeleme işlemine gelen Mengen Tarım ve Orman İlçe Müdürü Semih Tatlı, görev süresi boyunca ilk defa böyle bir olaya denk geldiğini belirtti.

  Tatlı, yaptığı açıklamada "Ak Fatma'nın bugün üçüz doğum yaptığı haberini aldık. İlçe Tarım ve Hayvancılık olarak sığır cinsi hayvanlarımızın kimliklendirilmesi yönetmeliğine uygun olarak, küpelerini takarak kayıt altına alma işlemlerini yaptık. Üçüz buzağılama genelde ilçemizde pek rastlanılmayan bir durum. 10 yıllık görev sürem boyunca ben de ilk defa böyle bir olayla karşılaşıyorum. O yüzden de Neslihan ablamızın sevincini paylaşıyoruz. Buzağıların sağlıklı olduğunu gördük. Çoklu doğumlarda buzağılara bakım ve besleme biraz problemli olabiliyor. 'Ak Fatma' yavrularını güzel bir şekilde besledi. İki tanesi dişi, bir tanesi erkek olarak haneye buzağılar kazandırılmış oldu" dedi.

  Bolu da inek üçüz doğurdu #2

  Bolu da inek üçüz doğurdu #3

  Bolu da inek üçüz doğurdu #4

  Bolu da inek üçüz doğurdu #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir