Böylesi görülmedi: Ceviz içinde eroin

Böylesi görülmedi: Ceviz içinde eroin

Yozgat Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından bir yolcu otobüsünde yapılan aramada kabuklu ceviz içerisine gizlenmiş 5 kilo eroin ele geçirildi.

Polis ekipleri, yaptıkları istihbarat çalışmaları sonucu şehir merkezinde durdurulan bir yolcu otobüsünde arama yaptı. Aracın bagaj bölümünde bir bavul içerisinde bulduğu kabuklu cevizi şüphe üzerine kıran ekipler, içinde naylona sarılı 10'ar gramlık paketler halinde eroin maddesi buldu.

Böylesi görülmedi: Ceviz içinde eroin

500 CEVİZİN İÇİNDE 5 KİLO EROİN

Toplam 500 ceviz içerisinde gizlenmiş 5 kilo eroin ele geçiren polis, yapılan araştırmada doğudan batı illerine giden otobüste bir yolcuyu gözaltına aldı. Yapılan bir başka operasyonda ise 13 bin 500 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, İl Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, ele geçirilen eroinlerle çok sayıda
gencin zehirlenmek istenildiğine dikkati çekti. "Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz olağan bir denetleme ve kontrol sırasında 500 ceviz içerisinde zulalanmış 5 kilo eroin ele geçirdiler" diyen Vali Yazıcı, dikkatli incelemeler neticesinde eroinin cevizin içinde olduğunun ortaya çıktığını belirtti.

Böylesi görülmedi: Ceviz içinde eroin

"GENÇLERİMİZİ ZEHİRLEYECEKLERDİ"

Ceviz içinde eroin taşınmasıyla ilk defa karşılaştıklarını ifade eden Yazıcı, şöyle konuştu:

"Yozgat emniyetimiz başarılı çalışmalarıyla bunlar ele geçirildi. Bu yöntem dünyada bir ilk. Örneği yok. Tabi muhtemelen gençlerimizi bu ceviz içine saklanan eroinlerle zehirlemeyi düşünüyorlardı. Ancak bu emellerini gerçekleştiremediler. Ben bu dikkati ve özeni gösteren emniyet ekiplerimize teşekkür ediyorum."