Euro
15.2948
0.15%
Dolar
13.5123
0.30%
Altın
796.99
0.43%
Borsa
191
-5.02%
Bitcoin
474.576
-2.47%
2ºC
İstanbul
Kar 2 C

  Bu köyde maden suyu bedava

  Trabzon’da yerin altından çıkan maden suyu vatandaşların ilgisini çekiyor.
  • 14.06.2012 - 15:58
  Bu köyde maden suyu bedava

  Bu köyde maden suyu bedava #1

  Şalpazarı'na bağlı Acısu mevkiinde yerin altından çıkan maden suyu görenleri hayrete düşürüyor. Tadı sodaya benzeyen maden suyu, ilgisizlikten dolayı basit bir boru aracılığıyla boşa akıyor. Yerli vatandaşların yanı sıra il dışından gelenler de maden suyundan içiyor. Kimileri beraberinde getirdiği şişeleri dolduruyor; kimileri ise bakkaldan bidon satın alarak kaynak suyunu evine götürüyor. Suyun tetkiklerinin yapılıp yapılmadığı ise henüz bilinmiyor.

  ESNAFIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

  Acısu'da çıkan maden suyu Trabzon dışında çevre illerden de biliniyor. Vatandaşlar mangal yapmak için geldikleri Acısu'da pet şişelerini ve bidonlarını doldurarak evin yolunu tutuyor. İş yerlerine yakın yerden maden suyu çıkması ise çevre esnafının yüzünü güldürüyor. Maden suyu için gelenler, bir taraftan da yöresel alışverişlerini yapıyor.

  Acısu'ya sürekli gelip gittiğini anlatan Halil Yılmaz, "Biz Giresun'dan geliyoruz. Uzun süredir maden suyunun buradan aktığını biliyoruz. Bütün vatandaşlar gelip içiyor. Biz de bidonları doldurup eve götürüyoruz. Burada piknik alanları da var. Hem piknik yapıyoruz hem de maden suyundan ücretsiz faydalanıyoruz." dedi.


  Görüş Bildir