Dolar
8.3205
0.3884%
Euro
9.725
0.4555%
Altın
1874.82
0.372%
Borsa
1126.99
0%
G. Altın
500.847
0.6962%
Bitcoin
112967.19
0.3081%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  BUDO’da rekor indirim: 2 yıl önceki fiyata dönüldü

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan ve İstanbul ile Bursa arasında deniz ulaşımının önemli bir markası haline gelen BUDO’da, yolcu bilet fiyatlarında yüzde 40 indirim yapıldı.
  • Haber Merkezi
  • 09.10.2020 - 11:47
  BUDO’da rekor indirim: 2 yıl önceki fiyata dönüldü

  Bursa ile İstanbul arasında kaliteli, ekonomik ve güvenli deniz ulaşımının sağlanması amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2013 yılında seferlere başlayan ve yılda ortalama 1 milyon yolcu taşıyan BUDO, bilet fiyatlarında indirime gitti.

  Daha önce tam 65, öğrenci 53, engelli ve gaziler için 45 TL olan bilet ücretleri 39 TL’ye indirilerek, tek fiyat uygulamasına geçildi.

  TEK BİLETTE YÜZDE 40 İNDİRİM

  Tam bilette yüzde 40’lık rekor bir indirim gerçekleşirken, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yeni uygulamayı Mudanya BUDO iskelesi önünde yaptığı açıklama ile kamuoyuna duyurdu.

  Burulaş Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar ve AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü ile birlikte Mudanya’daki BUDO İskelesi’ne gelen Başkan Aktaş, öncelikle Bursa’yı deniz ulaşımı ile tanıştıran Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından merhum Hikmet Şahin ve BUDO’yu kuran Recep Altepe’ye teşekkür ederek konuşmasına başladı.

  BUDO’da rekor indirim: 2 yıl önceki fiyata dönüldü #1

  GÜVENLİ ALAN SERTİFİKASI

  BUDO’nun kuruluş amacının kaliteli, ekonomik ve güvenli ulaşımın sağlanması olduğunu hatırlatan Başkan Aktaş, pandemi sürecinde şehirler arası ulaşım yasağı olduğu dönem dışında BUDO’nun hizmetlerine hiç ara vermediğini kaydetti.

  Normalleşme süreciyle birlikte uluslararası kuruluşlar tarafından yapılan denetimlerle alınan koronavirüse karşı güvenli alan sertifikası ve mesafeli koltuk düzeni ile seferlerin sürdüğünü vurguladı.

  2 YIL ÖNCEKİ FİYATA DÖNDÜ

  Pandemi nedeniyle yaşanan yolcu sayılarındaki azalmaya rağmen gerek deniz ulaşımı gerekse de kent içi ulaşım hizmetlerine ara vermeden çalıştıklarını dile getiren Başkan Aktaş, “Hiçbir koşul ve şart olmadan, sefer saati, günü ve yönü fark etmeksizin tüm BUDO fiyatlarımızı 39 TL’ye indirerek, 2 yıl önceki fiyatlarımıza dönmüş oluyoruz. Uygulamamız ilk günden etkisini gösterdi ve normalde 70 -75 yolcu ile kalkarken, bu sabah 130 yolcuyla kalktık. Bu kısa süreli bir uygulama değil. Kış ve bahar dönemi boyunca vatandaşlarımız bu cazip fiyat uygulamasından yararlanabilecek.” dedi.

  BUDO’da rekor indirim: 2 yıl önceki fiyata dönüldü #2

  EKONOMİK ULAŞIM

  Şehir içi toplu taşımada Türkiye'deki en ucuz bireysel öğrenci biletinin Bursa’da olduğunu hazırlatan Başkan Aktaş, şöyle devam etti:

  “Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde göreve geldiğimizden beri öğrenci ile alakalı hiçbir zam yapılmadı. Bunun yanında yaptığımız indirimler, daha sonraki fiyat ayarlamaları ile birlikte normal biletlerde de totalde yüzde 8-9’luk bir artış oldu. Pandemi nedeniyle yapılan seyreltilmiş yolcu uygulaması ve artan maliyetlere rağmen ekonomik fiyat anlayışı istikrarlı bir şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. BUDO bilet fiyatlarında yaptığımız bu indirimle de vatandaşlarımız Bursa İstanbul arasında daha ekonomik seyahat etme imkanına kavuşacak.”

  SEFER SAYISI 4’E ÇIKACAK

  Bu arada Bursa-İstanbul arasında günlük karşılıklı 3 olan sefer sayıları 12 Ekim Pazartesi gününden itibaren 4’e çıkarılacak.

  BUDO’da rekor indirim: 2 yıl önceki fiyata dönüldü #3

  BUDO’da rekor indirim: 2 yıl önceki fiyata dönüldü #4

  Görüş Bildir