Petrol
88.53
3.98%
Euro
18.1934
0.31%
Dolar
18.5439
0.23%
Altın
1.007
1.96%
Borsa
3392
6.67%
Bitcoin
364.900
1.35%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Cem Garipoğlu'nun avukatı konuştu

  Cezaevinde intihar eden Cem Garipoğlu ve ailesinin avukatı Aytekin Kaya, ''Toplumsal bir şizofreni yaşanıyor. Güvensizliğin bu kadarı 'pes' dedirtiyor" ifadesini kullandı.
  • 15.10.2014 - 13:26
  Cem Garipoğlu'nun avukatı konuştu

  Cem Garipoğlu nun avukatı konuştu #1

  Aytekin Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, toplumsal bir "şizofreni" yaşandığını savunarak, "Güvensizliğin bu kadarı 'pes' dedirtiyor. Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı zaten bir açıklama yapmış. Toplumun ve mağdurun tatmini üzerine kurulu bir hukuk sistemi yok. Usulde böyle bir durum yok'' ifadelerini kullandı.

  Karabulut ailesinin görüntüleri izleme talebine değinen Kaya, bu durumun ailenin talebiyle yerine getirilecek birşey olmadığını, savcılığın resen yapabileceğini ancak bu durumun kurumları yıpratabileceğini söyledi. Garipoğlu'nun adı yazılmadı çünkü... Avukat Kaya, kurumların yapması gereken rutin bir soruşturma olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

  İNTİHAR VAKASI ZATEN SORUŞTURULUR

  ''Bir intihar vakası varsa, hele bu durum cezaevinde meydana gelmişse, zaten bu soruşturulur. Ölen kişinin Cem Garipoğlu olup olmadığının sorulması, çok saçma bir durum. Birisi bir kuyuya taş atıyor. Bütün Türkiye, bu durumla meşgul oluyor. Hukuk sistemimiz bu kadar basit değil, muz cumhuriyeti değiliz. Biz bile avukat olarak cezaevine girerken 2 kapıdan geçiyoruz ve göz retinası taraması yapılıyor.''

  "NE YAPILMALI Kİ BÜTÜN TOPLUM RAHATLASIN"

  Basında yer alan haberlerin Cem Garipoğlu'nun anne ve babasını sürekli gündemde tuttuğunu anlatan Kaya, anne ve babanın ilk günden beri acı çektiğini belirtti. İntikam duygusuyla hareket edilirse hukuktan bahsedilemeyeceğini dile getiren Kaya, ''Ne yapılmalı ki bütün toplum rahatlasın?'' dedi. ''Yapılacak soruşturmada Cem Garipoğlu'nun ailesi şikayetçi olacak mı?'' sorusuna avukat Kaya, ''Bu durum soruşturma sonucunda değerlendirilecektir zaten'' yanıtını verdi. Kaya, ''Olay yeri görüntü ve fotoğraflarını talep edecek misiniz?'' sorusunu da ''Böyle bir talebimiz yok'' diye cevapladı.


  Görüş Bildir